sözlükte bilimsel tartışmaya girişmek

1 /
en hakiki mürşid ilimdir mucibince gereği tez yapılsın diye geçiririm içimden ama içimden ilim çinde ise bile, git al demiş git r.a. cehaletin dini duyguları körelttiği anlAŞILMdıysa halen. sözlük ne yapsın. bize gözlük lazım. gözlük.
Müyendist çok, hekim çok, filozof çok tartışın bilgi ortaya çıksın. İlerleyelim, adil bir düzen gelsin. İnsanlar çocukluğunu çocuk, gençliğinş genç, olgunluğunu olgun, ihtiyarlığını ihtiyar gibi yaşasın.

Biz, doğorken ölürken, kimileri 115 yaşında 6. kalp naklini olmasın.
ama ben neden anlamıyorum deyip ağlanası kelimelerle açığa çıkarılan tartışma tipi.

burada en son biriyle erkek çocukların neden daha geç konuştuğuna dair bir tartışmaya girmiştim manasız, diyorum ki bu bilimsel değil istatistiksel, hayır diyor doğru değil. neyse, kütle çekim mi, ben çay koyayım.

ilmimizin yetmediği yerde dövüşebiliriz de, eskiden cogito dövüş kulübü vardı. orada dövüşmek nasip olmadı. yani kardeş kardeş dövüşülebilir. benim kurulu düzenim var burada, dövüşemem artık. ama dövüşmek isteyenleri neden izlemeyeyim? öldük mü? mesela dövüşmesini istediğim, hatta dövüşmekten ziyade, dövülmesini istediğim yazar var. elbette onu dövmesini istediğim yazarlar da var. yine elbette bu bir hayal. ancak ileri demokrasilerde böyle bir ifade özgürlüğü olabilir. yoksa adam artık sözlüğe bile girmiyor, nerde bulacaksın da sümsüğü indireceksin?
*
Umarım yaşarız.
Münazaralar, daha doğrusu münakaşalar Genelde felsefe, din ve kardeşim bak burda meal diyor meal ! Bak burda 24'üncü ayet ! Şeklinde gerçekleştiğinden quantum mekaniği, astrofizik, organik tarım, sicim teorisi, akışkanlar mekaniği, hidroponik marul yetiştiriciliği gibi popüler konular seçilebilir.
savaş mı istiyorsunuz? Kamoooon !!!