sözlükte fikirlerini paylaştıkça daha çok eksi alan yazar

1 /
Eksi almaktan korkmayan, fikirlerini özgürce söylemekten çekinmeyen yazardır. Eksi almamak için fikirlerini beyan etmekten korkan ya da kendi fikirlerini söylemeyen ya da bunun için yan hesap kullanan yazardan daha iyi bir yazardır. Varsın eksi versin benim düşüncem budur deyip dimdik ayakta duran yazardır.

Bir de yennefer mahlaslı yazarımızın bahsettiği gibi her eksi fikre verilmiyor. Bunu ben de yeni çözdüm doğrusu. Neden eksi almış bu tanım diye düşünürken bakıyorum yazım hatası var, imla hatası var...

Bazı yazarlar bu konulara çok önem veriyorlar. O yüzden alınan eksi iyi süzülmeli.
aldığı her eksiyi fikirlerinin beğenilmemesine yormaması gereken meslektaşım.

şahsen sözlükte durmadan cancişlik yapanları, sözlüğü forum sitesi zannedenleri, başlık altında sohbet edenleri, x yapan insan adlı bir başlığa blabla durumudur diye tanım yapanları, başlık için hiç tanım yapmadan fütursuzca yazmaya devam edenleri, yazım ve imla hatası yapanları vb. denk geldikçe eksilerim, eksileyeceğim. alınıyor ve yaygarasını yapıyorlar çünkü.

sözlük kültürüne aşinalık arıyoruz, hassaslık değil.
hayırlı ramazanlar.
eğer fikirlerinden eminse ve fikirlerinde hakaret yoksa, çok takmaması gereken yazardır.
bir kere öznel bir fikrin herkes ama herkes tarafından kabul görme ihtimali yok.
bazıları sever, bazıları sevmez.
eğer tanım eksileme eşiğini geçerse eksiye maruz kalabilir.
bu da normal.
anormal olan kin tutmaktır. (maazallah)
yüksek ihtimal fikriyle alakasızdır aldığı eksiler. Fikir değil alelade bir şey yazsın yine eksi alır. Ayrıca senin derdin dert midir; sürekli eksilenip, üstüne moderasyona şikayet edilip, özelden tehdit edilip, önce zındık, sonra kafir, sonra münafık, sonra provokatör ve aklıma gelmeyen başkaca ithamlara maruz kalanlar var. adam şamil islam ansiklopedisini sözlüğe yazacakken yanlışlıkla benim konularda bana cevap olarak yazıyor herhalde. Tek takılmadığım eksi, o ithamları yediriyorum yedireceğim.