Sözlükte yemek savaşları

1 /
Kimseyle savaşasım yok. İşin kötüsü başka şeyler de yapasım yok. umuyorum geçer. Yemekli tanımlarımın bi kısmını da sildim.
Yani, Beyaz bayrak!

Size kandil tatlısı, Afiyet olsun.

git
-alo? Sipariş alıyor musunuz, bi kanguru burger bi de patates. Sözlük yazarlarına yüzde elli indirim var değil mi? Tamam. Adres veriyorum...

Olan bize oluyor burada. Ağlamıycam ağlamıycam.
Nasıl üzülüyorum anlatamam... Mevzu bahis yemek iken kekle karşımıza dikiliyorlar, fırında unutulmuş rengi siyaha dönmek üzere olan kahverengi bir börekimsiyle ses getirmeye çalışıyorlar... Bir de çıtır demişler; o çıtır değil kıtırdır, kıtır da dişlerin kırılma sesini temsilen elbet. Vizyondan bahsediyorum ama nerde...

Her neyse, ben çıtayı yüksek tutmaya devam edeyim. Ne de olsa bir umuttur yaşamak

Karşınızda ev yapımı kanguru hamburger.

git
git
git

Karşılık verecek olan olur ise lütfen peynirli poğaça yapsın, hatırım kalır. *
Gönül rahatlığı ile orayı yıkarlar Demek istediğim gayri nizami harp.

Öyle bi şey olursa sandaletimi, altın kleopatra bileziklerimi ve boydan taşlı entarimi çıkarıp timsah derisi mutfak önlüğümle ben de mevzi alırım haberiniz olsun. *
Bir kaç kaşık tereyağı bir küçük kaseye ekleyin ve oda sıcaklığında yumuşasın, sonra içersine sarımsak rendeleyin, istediğiniz kadar sonra azıcık maydanoz ufak ufak kesip ekleyin, dileyen kuru maydanoz kullansın ve kekikte, karabiberde eklenebilir tuzla. Derken diyelim ki somon ekmeğini ya da cavdar ekmeğini ortadan bölün ve bir tavada ısıtın. Güzelcene kut kut kıtır kıtır olsun he sonra çevirin. Bölünen iç kısmına tereyağ karışımınızı sürün, dileyen zeytin veya margarin ile yapsın. Derken karışımı sürdüğünüz iç tarafını tekrar tavaya yatırıp cııızz sesini dinleyin ve ön arka çevirin bir kaç kez. Şimdi içine dilediğiniz, kaşar, tütsülenmiş somon *, marol felan koyun. Sonra ham yapın, haaam.
#7005588

Kendisi kek’ime ekmek demek isteyip yanında tulum peyniri rica etmiştir. Kekim ağlıyor şu anda. * şikayetçiyiz!

ayrıyeten sabah sabah karnımızı guruldatıp ağzımızı sulandırdığı için bunun bedelini ödeyecektir, zinhar yanına kalmayacaktır.

Hadi bakalım başlıyoruz, come on. * (buralar dolacak hiç merak etme)
Yapmayın etmeyin, anlıyorum (ve görüyorum) çok hamaratsınız ama olan bize oluyor. Sabah sabah canımın tavuklu pide çekmesini ne yapacağız şimdi, nereden bulacağız? Kim bize kek pişirecek havuçlu havuçlu?

O zaman tıklama görsele dediğinizi duyar gibiyim. Ama merak diye de bir faktör var. Paylaşır gibi yapıp paylaşmasanız olmaz mığ *.
*