sözlükteki sayısalcı azlığı

1 /
bir büyüğümüz, "yahu dil bilmeye gerek mi var, ben tercümanla hallediyorum işimi" minvalinde bir şey söylemişti. buradan bahisle; "yahu sayısalcıya gerek mi var, hesap makinesiyle hallediyoruz işimizi" diyemeyiz. çünkü makine mühendisleri esprili insanlardır.
ibo'nun "mutlu ol yeter" şarkısında "benim için önce tanrı, sonra sensin" bölümünde gözlerimi kısıp ufka dalarak bu şarkının "matematik" için yazılmış olabilecceğini düşünecek kadar sayısalcıyım. sanırım sözlüğün en istikrarlı yazarlarından da biriyim, o yüzden o genelleyen arkadaş derhal ağzını çalkalayıp tövbe etsin, yoksa kalbini kırana kadar belirsiz integral anlatırım. yaparım!
Ne diyeceğimi bilemediğim başlık, sayısal okumuş olmak dışında şiir edebiyat ve yazıya meylim fazla o sebeple ben de devreler yanık net bir şey demek için psikoterapistle lop seçme analizi yaptırmam şart.
Bu mecranın adı dünya sözlük ki, adı üstü sözlük, yani her zekâya sahip insanlar yazarak ortaya bir şeyler koyabilir, biz milleti çok sayısal ve sözel olarak ayrıştırmışız. laissez-faire, laissez- passer yani bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler, millet doğası gereği ne yaparsa bunu burada kurallar içersinde ortaya koyabilir kendi özgür yazı stili veya istatiksel yazı analiz tarzı ile. *