spoiler

film, kitap, oyun vb. gibi anlatımların bitiş sahnesi ya da son bölümünü açıklamasını yaptığınızda içine almanız gereken alan.. bazen de konuyla ilgili ekstra bir bilgi verdiğinizde kullanılmanız gereken işaret alanıdır..

ingilizce bir sözcük olup spoil 'bozmak, berbat etmek' anlamında yerleşmiştir..
devamını gör...
olmaması gereken buton. koyuyorsunuz sonra veriyoruz. sonra kızıyorlar. koymasaydınız vermezdik. onlar da bize kızmazdı. bu kızma tepkisi koyana gelsin. benile alakası yok.
devamını gör...
dextera dair spoiler içerir;

dexterın sezon finali, ritanın öldüğü sezon, heyecanla bekliyorum internete düşsün de izleyeyim, f5yapıyorum bazı bazı, sonra çıktı, tıkladım bekliyorum yüklenmesini, o arada alttaki yorumlara bir göz attım, okumam da, boş bulundum,

adamın biri yazmış, ''güzel bölümdü ama çocukların ölmesi hiç iyi olmadı'', anam, tamam bitti bölüm, başladım izlemeye ama içten içe üzülüyorum, kafamda senaryo yazıyorum, nasıl öldüler, üçlemci mi öldürdü, ne oldu, sonunu biliyorum ya, vah vah çekiyorum, neyse çocuklar ölmemiş tabi, sadece rita öldü, yorumlara baktım adama küfürler bir şeyler.
devamını gör...
kitap, film ve tiyatro oyunu başlıklarında başlığa konu eserin içeriğiyle ilgili ayrıntıları, şahsi yorumları içeren bir bilgilendirme yazısı.
spoiler kullanımı sözlükte son zamanlarda sıkça yanlış kullanılarak formatsızlık durumu doğmasına neden olmaktadır.
alakasız başlıklarda spoiler vererek oluşturulan bu yazılar bir tanım olarak kabul edilmeyecektir.

esasında sözlükte süregelen bir kuralın zaman içinde delinmesi, özellikle de forumsal cümlelerle bir formatsızlık doğurması biraz da yönetimin hatası. gözden kaçan, önemsenmeyen bir durum sözlük içinde zamanla bir alışkanlık haline gelebiliyor.

bu dakikadan sonra yönetici ve moderatörlerin, spoiler kullanımı hatası içeren eski ve yeni tanımlara müdahalelerini görebilirsiniz. spoiler kullanımına bu ölçüde dikkat edelim.

saygılarımla

(bkz: #32716)
devamını gör...
film kültürü olmayan modların bundan sonra her gördüğünde yazarlara "hangi filmden bu? bak doğru söyle! o sözün geçtiği kısmın videosunu yolla bakiyim, bak yalansa fena bozuşuruz!" mesajı atmasına sebep olacak hede.
yeni yeni icatlar çıkarıyonuz yemnediyom! *
devamını gör...
veren ayrı garip okuyan -avis kişisi- ayrı garip. merakla izle izle. sonra mal mal git sözlük forum tırtıkla eşek gibi spoiler i oku. sonra da ikinci sezondan başlarsın.
tanım: luzümlu bir şey!!!!!1!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.