stephen curry

1 /
kısa boylu olduğunu öğrendiğim en-bi-ey oyuncusu.
boyu 1.91'miş.
bu mu kısa boy.
benim favorim derek fisher 1.85 boyunda ve tam bir üçlükçüydü.
kobe + shaq + fisher mükemmel üçlüydü. ne sayılar atardım.
nam-ı diğer chef curry.
çok iyi şutör, 3lük canavarı falan diyorlar ama bu adamı artık bu kalıptan çıkarmak lazım. çünkü ekürisi klay thompson'la (splash brothers) birlikte nba'yi farklı bir noktaya getirdiler. artık oyun daha çok dışarıdan oynanan, savunmanın ve sertliğin rafa kalktığı ve şut atamayan takımların maç kazanamadığı bir hale geldi. iyi mi peki kesinlikle hayır. önceden takımların 80 sayılarla kazandığı, kemik sesinin eksik olmadığı, rekabetin çoğu zaman kavgaya evrildiği müthiş zevkli maçlar izlerdik. eski chicagolar, detroitler, popovichin spursu bize daha zevkli sezonlar izletirdi.
fazla uzatmadan jordan ve lebron her zaman goat tartışmasına konu olacaklar ama curry o yenilmez gsw kadrosuyla jordan'ın ve lebron'un yapamadığını yapıp oyunu tamamen değiştirdi. o yüzden tüm spor severler için yaşayan bir efsanedir.
ilk izlediğimde "bu boyla nasıl nba'de oynuyor" diye düşünürken mesafe tanımadan soktuğu üçlüklerle beni dumura uğratmış şahıs. çok da sevimli minnak bir kızı var basın toplantılarını bölen, Allah bağışlasın.
dünya basketbolunun şeklini şemalini değiştiren devrimci basketbolcu. artık pivotlarında üçlük atması kıymete bindi azizim. ben ki, amiral robinson, dikembe mutombo, hakeem the dream olajuwan, patrick ewing, şhaquille oneal, dwiht howard, tim duncan gibi pivotlar izlemiş birisiyim, günümüz pivotlarıyla hiç alakaları yok bunların. antony davis, jokic, marc gasol, brook lopez, embiid, al horford vs gibi pivotlar artık üçlük atmaktan hiç çekinmiyorlar. işte bunlar hep stephen curry isimli bebek yüzlü chucky lakabını taktığım basketbolcu yüzünden.
nba 2018-2019 sezonu playoffları batı finali serisinde 4 maçta toplamda 146 sayı atmış bebek yüzlü chucky curry lakabını taktığım sniper basketbolcu. maç başına 36,5 sayı atmış hayvan herif. zaten son maçta da tıripıl dabıl yapmıştı. özellikle durant saatlandıktan sonra çılgın oynamaya başlaması, sen yokken biz vardık ulan durant der gibiydi.