şu an dinlenilen şarkıların sözlüğe entelektüel katkısı

1 /
bir katkısı yoktur. fakat sözlüğe illaki entelektüel bir katkıda bulunmak gerekmez. sözlüğün doğası dinamiktir ve sürekli değişir, bazen ileriye bazen geriye gider.

yine de ytd.
sözlükteki platoniğinizin kişilik analizini yaparken şu anda dinlediği şarkıya bakar, sonra tahlillerinizi geliştirirsiniz. bu esnada psikoloji ilmine dair tatbiki tecrübe edinmiş olursunuz bu da entelektüel bir birikimdir. sözlüğe de bu birikimi akıtabilirsiniz.
hiçbirini dinlemediğim için bilemediğim katkı tipi.

ruh halimi dinlemek istediğim şarkıyla ayırt ediyorum. kendimi anlamanın yolunu buldum yani, o an kim o şarkıyı dinleyenle bu ruh halini paylaşmak istiyorsa açar, dinler.

entel dantel işlere bulaştırma amacı gütmeyen kuruluş yorumu.
yanlış düşünce ve çıkarım. müzik önemli bir kültür göstergesidir. kişinin dinlediği müzikten ilgi duyduğu alanlar, arşivinin genişliğinden uzanabildiği coğrafyalar, hakkında fikir sahibi olduğu müzisyenlerden, müzik bilgisinin ne kadar derin olduğu alakalandırılabilir. ayrıca, şu anda dinlenilen şarkı o anki ruh haline, o anki ruh hali sözlüğe gireceği tanımlara, sözlüğe gireceği tanımlar, sözlüğe katkıyı hangi ruh haliyle arabesk mi/popüler mi/bir opera vari bir haykırış içinde mi/intihara meyilli mi/iyimser mi/ajdar vari kopmuş mu/fazıl say asaletinde bir hırçınlıkta mı gibi veriler verir. ve burada girilen her tanım tarihe karışacağı için, tarih içinde önemli olan fiillerin yorumlanması, kişi ve davranışlarıyla beraber o anki ruh halinin büyük önem taşıması, ilerideki tarihçilerin işine yarayacaktır. bir tarihçi olarak ben "şu an dinlenilen şarkı" başlığını gelecek nesiller için çok önemli görüyorum.

alın size entelektüel tanım öeh, güle güle kullanın, müzik dinleyin. müziksiz insan, oksijensiz hayvan gibidir.
dinlediği şarkı, marş bir insana ne kadar entelektüel katkı sağlıyorsa, sözlüğe de o kadar katkı sağlar! sözlükte bütün tanımlar entelektüel birikim sonucu ortaya çıktığından, dinlenilen şarkının sözlükte paylaşılmasının analizinin yapılması da kaçınılmaz oluyor heralde. *
dinlenilen sanatçının entelektüel boyutu ile alakası vardır belki,
adam ismail yk. dinliyorsa orada birşeyleri sorgulayabiliriz
lakin nusret fateh ali khan ya da farid farjad dinliyorsa orda dur abi.

yani ben sevdiğim yazarın nil karaibrahimgil'den "çocukta yaparım kariyerde" dinlediğini bilirsem sanırım yazılarına daha farklı bakarım
ama loreena mckennitt dinliyorsa diyecek birşeyim yok.. *

ekşi sözlükte küfredenlerin sözlüğe entelektüel katkısı gibidir.

entelektüel yazmayı doğru bilenlerden hala nasıl bir katkısı olduğuna dair açıklamalar beklemekteyizdir.

edit: entelektüel kelimesinde ki fazladan l harfi için özür şeyederim.
yoktur olmamıştır olmayacaktır..kesinlikle desteklemediğim saçmasapan anketimsimtrak..anketimsimtrak diye bir kelime var mı lan??entelektüelite ölçücü olsun diyorum o git ıyorlar benim gibilerini..cık cık cık..