subay çocuklarına tahsis edilen askeri taşıt

1 /
güzel taktik vesselam. sorsan bahane hazırdır. "subay çocukları terör örgütünün tehditi altındadır." önce düşmanını yarat, sonra o düşmandan tehdit yarat sonra ise rantını ye.
sadece fetoşçuların rahatsız olduğu durum. bu arkadaşlar kamu kurum ve kuruluşlarında binlerce aracın çarşı pazar nasıl kullanılıp da hazinenin soyulduğu derdinde değil görüldüğü kadarıyla. millet meclisindeki israfı görmezler, bir vekilin ömür boyu her haktan yararlanmasındaki saçmalığa takmazlar, tüm sülalesini meclis bütçesinden estetik operasyonlara bile sokanlara ağızları kapalıdır. zira yüksek bir ihtimal ondan bir ricası olabilir. ne zaman ki üniforma görürler, çıldırırlar. eminim bunlar bir araya geldiklerinde de böyle şeyler konuşuyorlardır. nasıl başka konu bulsunlar, stv ergenekon endeksine bağlanmış, zaman habire aynı şeyleri yazar, abileri orda burda ajanlık yapar, papaza gösterilen saygının binde biri bu ülkenin evlatlarına gösterilmez. siz daha çok ağlarsınız bu kafayla. keşke devletin soyulmasını konu etseniz genel olarak ve tüm örnekleri yargılayabilme erdemi gösterseniz. ama anlaşılıyorki sizin hırsızınız iyidir, öbürlerinin hırsızı çok fena. artık çok belli oluyorsunuz kardeşler. haklı da yazmış olsanız, taraflı olduğunuz için hiç bir kıymeti kalmıyor vesselam.
arap çocukları eğer ki parasını ödemişler ise telekom tahsis edilmiş sayılmaz; basmış parasını almıştır, orduevlerlerine filan yatırım yapacağına sen alaydın e kuzum. doğru mu yanlış mı ayrı bir mevzu ama tahsis edilmiş değildir.
aynı şekilde başbakan da hazinenin parası ile oğluna gemi almış ise terbiyesizliktir, tahsis değildir.
hal bu iken yanlışları başka yanlışlar üreterek temizlenebilemez zira artık mızrak çuvala sığmıyor.

zaten başbakan devlet hizmetleri için iki tane uçak almasını dış işleri hizmetlerine kullanmak için diye açıklıyor. peki bu golf sahalarının kullanım amaçları neden açıklanmıyor, ne zamana kadar açıklanmacak?


gulenciler devletin arabalarini beles kullaniyorlar ise bu apacik (hoca darilmaca gucenmece yok) terbiyesizliktir.
ayni sekilde basbakanlarin cocuklari da devletin parasi ile gemi satin aliyorlar ise bu da ayiptir, terbiyesliktir ve hatta kul hakkini ihlaldir.
ayni sekilde devletin parasini hazreti ali (ra) nin mumlari gibi titiz degil de yagmalama usulu kullanmak da ayiptir, terbiyesizliktir.
kim yapiyorsa oyledir.
haci kim yaparsa yapsin; ne kilif uydurursa, uydursun yanlistir.
hava komutanlıklarında mevcut bulunan golf sahaları.

denetlenemeyen bir gelir gider tablosu. denetlense dahi siyasiler tarafında ses edilmeme durumu.

askerlerin tüm subay astsubay özel işlerinde kullanılmaları.

tv buzdolabı vs tarzı tamiratlar erat tarafından yapılması.

askeri taşıtlar ile öğrenci servisler.

askeri taşıtlar ile eşya ev taşımaları.

hizmet birliğinde normalde inşaat gibi işçiliklerin pazar günleri yaptırılmaması.

resmi helikopter ile artvin gezileri yapmak.git cevap vermemiştir" title="vakit'in manşgit cevap vermemiştir">*

mayını temizleyemeyen bir ordu.

askerlik mesleği haricinde her durum hakkında bilgi sahibi hatta yetki sahibi olan komutanlarımız fakat dağlıca ve benzeri saldırılarda son çıkan andıçlar ve eski andıçlarda ortalıkta gözükmeyen demeç vermeye tenezzül etmeyen bir ordumuz mevcut, taşıtlar ile öğrenci servisleri devede kulak.

gel gelelim en ufak eleştiride yıpratılan bir ordumuz var.
ne demişler: kişinin kendine ettiğini,cümle alem gelse edemez.
tsk, atatürk, kemalizm gibi hususlarda yapılan eleştirilere "dincilerin bilmemnesinden daha iyidir", "fethullahın şusundan busundan daha iyidir" gibi omurilikten gelen kemalist refleksler verenlerin de zamanında faydalandığından şüphelendiğim binekler.