süleyman özışık

1 /
her hangi bir eğitiminin olmadığı, her konuşmasında ortaya çıkmaktadır. eğitimin önemini göreceğimiz bir örnek teşkil etmektedir. "bunları öğreneceğiz de ne olacak? gerçek hayatta karşımıza nerde çıkacak?" diye soranlar, takip etsinler kendisini, ders alsınlar. hukuk-yasa-kanun nedir bilmediği, daha doğrusu bindiği kayıkta şimdiye dek kendisine hiç lazım olmadığı için, ağzından çıkanların maiyetinin farkında bile olmamakta.

elbette, tam tersi de olabilir. ağzından çıkanların anlamını çok iyi biliyor, özellikle böyle konuşarak; bir şeyler amaçlıyor olabilir. ama ilki daha gerçekçi gibi.
kaç kardeş olduklarını merak ettiğim insanlar.

''Soylu'ya masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm; görevlerine iade edildiler.'' şeklinde açıklama yapmış insan. ula sen hukuk musun, adalet misin? bu nasıl bir açıklama. mert düşmanlar bu kadar zarar veremez devlete, adalete, devletin bakanına. neyse yiyin birbirinizi canım ülkemin bağırsakları temizlensin.

bu açıklamadan sonra özellikle muhalif partilerin yeri yerinden oynatması gerekmektedir. sen kimsin la masum olduğuna inanıyorsun insanların?
beyimiz fetö borsası tartışmalarına karşı gardını erken almış.. binlerce soruşturma geçiren fetöcüyü aslında alakaları olmadığını düşündüğüm için süleyman soyluya götürdüm demiş.. ulan 1000 tane adamı soruşturmaya senin ömrün yetmez küçük balık.. utanmaz arlanmaz adamlar.. haktan adaletten zerre bırakmadınız ülkede.. arkadaş ilerde foyam ortaya çıkarsa diye hazırlık yapıyor belli ki.. bunun başka açıklaması yok.. üç beş desen belki yutardık da binlerce nedir? .. hem seni ne ilgilendirir süleyman soyluyu ne ilgilendirir.. savcının işi değil mi soruşturmak aklamak paklamak karalamak.. ne izan kaldı ne ölçü..
gazetecilik bir duruş işidir. bu sebeple kendisini beğenerek takip ediyorum.

canlı yayınlarda da denk geldikçe kaçırmamaya çalışıyorum.

özellikle içinde bulunduğumuz dönem açısından çok önemli bir kişilik.
Ekrem imamoğlu'nun broşür skandalını yorumlamış yazar.

git

Değil İmamoğlu, bu broşürü en kral chp'li bile çıkaramaz, düşünemez de. Olay bilardo topu gibi. Top chp'ye vuruluyor; lakin asıl hedef Akp politikalarını halka benimsetmek. Bir nevi chp'nin dinsiz politikalarından halkı korkutup, Akp'nin abdestli kapitalist politikalarını kabul ettirmek.
Bir şekilde (çoğunlukla bak ne güzel yazmış denerek) önüme düşmüş/düşürülmüş yazıları dışında kendisini okumuşluğum yok. Övülerek önüme düşen/düşürülen tüm yazılarını vasatın altında buldum. Doğru kendisini okutan bir üslubu var. Ama onun dışında da başka bir şeyi yok.
Yani şöyle tarif etmeye çalışayım; zaten inanmış olduğunuz şeyin, inanmış olduğunuz gibi olduğunu size ballandırarak anlatır. Bunu yaparken sağlam argümanlara ihtiyaç da duymaz. Karşıt argümanları tümden yok sayar. veya karşıt argümanların en zayıfları ile sizin argümanlarınızın en güçlülerini yazısında karşılaştırır ve bu şekilde sizi mutlu edecek sonuca ulaşır. siz de zaten olanı, olmasına inandığınız ve öyle olması için dua ettiğiniz şekilde yorumladığı için, yazılarındaki cambazlıkları görmemezlikten geliyorsunuz. Ama yazılarına objektif bir gözle baktığınız zaman, akit'in mehtap yılmaz'ından pek de farklı olmadığını görebiliyorsunuz...

Bugün gene twitter'da önüme düşen ''İnanmadığın Allah belanı vermiş!'' başlıklı yazsını okuyunca bunları söyleme gereği duydum. Fakat onun dışında bu başlık altında sözlük yazarlarından övgüler aldığını görünce hem şaşırdım, hem de üzüldüm...
van halkı için, kendilerine çok yaşasınlar temennilerini ifade ederek bitirdiği bir yazı yazmış. çok yaşamalarını istemesi, ahde vefasızlığın timsali olmaları ve onları gördükçe nankörlüğün ne demek olduğunu hatırlamamız için elbet.

--- alıntı ---

van'dan gelen sonuçları görünce göğsüme yumruk yemişim gibi hissettim bir an...
hiç unutmam...
van'da deprem olduğunda ak parti'ye oy veren yüzbinlerce insan feryatlar içinde "yardım edelim, ne gerekiyorsa yapalım" diye çırpınıyordu.

onların bu çırpınışına karşı birileri, "o paralar pkk'lı kürtler'e gidecek. yardım göndermeyin" diyerek içinde insanlığa dair en küçük kırıntı kalmadığını gösteriyordu. bir yandan da pkk'lılar yolları kesip giden yardım tırlarını soyuyor ve tehdit ederek şehre girmesini engelliyordu.

buna rağmen ak parti tarihte hiç olmadığı kadar büyük bir emek vererek iki yıl içinde van'ı yeniden inşaa etti.

van...
dün sana yardım paraları gelmesin diye "onlar pkk'lı kürt" diyenlerin, sana yardım ulaşmasın diye yolları kesen pkk'lıların uzattığı hançerle senin için yüreği tutuşan kardeşlerini vurdun!

sen çok yaşa vanlı kardeşim. sen çok yaşa ki ahde vefanın olmadığını seni gördükçe hep hatırlayalım.

--- alıntı ---