süleyman soylu

1 /
süleyman özışık isimli gazetecinin ''Soylu'ya masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm; görevlerine iade edildiler.'' şeklindeki açıklamasından sonra ışık hızında mecliste halka hesap vermesi gereken iç işleri bakanı. kimden yüz buldular da böyle haşır neşir oldular sizinle sayın soylu?
ülkede terörü bitirmiş ve bunun için çok uğraşmış kişi bunun yanında fetö ve suç örgütleri ile çok büyük uğraş içine girmiştir. hakkındaki ithamlar yersiz ise ve bu adam gerçekten gece gündüz bu ülke için çalışıyorsa hakkına girmekten korkunuz. bu adamı ha bir pkklı zincir takıp gezmekle tehdit etsin ha bir suç örgütü lideri tehdit etsin benim için aynıdır. öteki taraftan hakkındaki ithamların hukuk yoluyla araştırılması ve aklanması gerektiği konusunda hemfikirim. bu adam terörü bitirdi her yaptığı haktır dediğimiz yok. ama eleştirmeden önce hakkını da teslim etmek gerekir. bu arada kimsenin karısınının iç çamaşırını bu olaylara karıştırmaması gerekirdi.
Trtdeki programda "cumhurbaskaniyla gorusmedim" dedikten sonra bugunku yayinda olayin baslarinda gorustugunu soylemis atanmis devlet bakani.

Bu kadar bile bile lades nasil olur. Bu insana nasil inanilir. İnanilir gibi degil.
Bence öven arkadaşlara tavsiyem fazla abartmasınlar. Vakti zamanında Davutoğlunu babacanı, gülü de övüyordunuz sonuç ortada. Tavsiyem sayın cumhurbaşkanımız dışında kimseyi övmeyin.
mafya, terör örgütleri ve bilumum kirli örgütlere karşı savaş açmış ve t.c. tarihinin en başarılı iç işleri bakanıdır.
fakat konuşma anlamında eski bürokrat tarzında kalıyor. genç nesil çat çat çat konuşup işi bitirmek istiyor. youtube ile büyüyen ve videoları geçerek izleyen nesil için sıkıcı oluyor.

sayın bakanım da sorulara cevap verirken derinlemesine ve ağırdan konuşuyor. canlı yayında da yanlış kelime kullanmaktan kaçınıyor muhakkak. biraz daha kısa ve hızlı soru-cevap yapsa daha çok gençlere hitap edecektir. yoksa söylediği şeyler doğru tabi ki.