sulugöz

ağza alınmasıyla * gözleri sulandıran sakız.

çok ağlayan insan demek olduğundan mı sakıza bu isim verilmiş, yoksa sakızdan mütevellit mi çok ağlayanlara sulu göz denmiş, bilemedim.*
devamını gör...
sırf o acı tadı duymak için özellikle aldığım sakızdır. hoşuma giderdi.piskopatlık işte...

birde olur olmaz herşeye ağlayan insanlara verilen addır.
devamını gör...
-çok ağlak kişilere söylenir.

ayrıca

-eskiden bakkallarda bulabildiğimiz. günümüzde hiç bulamadığımız,
özlediğimiz. adını bile duyduğumuzda gözlerimizde yaşlar belirmesine sebep olan ekşisakız.

http://www.cogitosozluk.net/tk/tk.php?q=dytpqn

daha da ayrıca

johnny depp 'in başrolünde oynadığı cry baby filminin türkçe ismidir.
devamını gör...
hani olur ya bir durumda insan hafif kederlenir içi burkulur,ama bazı insanlarda sadece öyle olmaz bir kaç da gözyaşı akıverir.**
devamını gör...
sabrederseniz bir süre sonra o ekşimik tadın yerini tatlı bir şeylerin almaya başlayacağı sakız çeşidi. bir bulsam stok yapacağım ama yok hiç denk gelmedim.
devamını gör...
sürekli ağlayan tiplere denir. her dakka. genelde bayanlarda görülür. erkeklerden de böyle olanlar vardır ancak hemen toplum dışı edildiklerinden fazla cesaret eden olmaz.
devamını gör...
bugün markette görünce dayanamayıp aldığım, tadı hala güzel olmasına karşın ilk ısırdığınızda gözünüzü neredeyse yaşartacak kıvamından eser kalmamış sakız.
devamını gör...
çoğu tanım bir sakız markası yazmış ama aslen beni tarif eden terim. çocukluğumdan beri üzerimden atamadığım bir özellik, sinirlenince bile ağlarım mesela, birine bir şeyi tam anlatamayınca,yada o anlamayınca ağlarım sinirimden, bir ezgi dinlerim,oha herif nasıl çalmış deyip dinlerken ağlarım, araba sos da araba verilirken muhakkak ağlarım, kavga ederken değil ama sonrasında ağlarım,adamı dövsem bile. gerçekten ağlanması gereken yerleri saymıyorum,oralarda hönkür hönkür ağlarım. jan kafi elektirikli sandalyedeyken hıckırırım. dışarıdan bakılınca at hırsızı bir cani tipim olsa da aslında öyle değilim yaw.
devamını gör...
bir youtube kanalı. sosyal deney, kamera şakaları temalarında videolar çekiyor. kanal sahibi gerçek bir beyefendi. naif ve sevecen tavırlarıyla şakazedeleri hiçbir zaman rahatsız etmiyor. videolarının çoğu insanda güzel duygular oluşturuyor ve tebessüm ettiriyor. izleyenlere iyiliğin, sevginin, değer vermenin önemini ve güzelliğini hissettiriyor. çok başarılı bir adam, çok başarılı bir youtube kanalı. Allah yolunu açık etsin, içindeki güzellik daim olsun.
devamını gör...
hala olan sakiz. bayiliriyorum kendisine. disindaki pudra ne ihtiva ediyor acaba ki kamastiriyor damaklari. kimyaci arkadaslar daha iyi bilecektir tabi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.