süper lig

1 /
Süper mi lig diye sorduran ligtir. Ne futbol kalitesi ne de hakem kalitesi olmadığı için seyir zevki olmayan maçların sergilendiği, profesyonel olduklarına ikna olunamayacak kadar kötü futbolcuların cirit attığı bir lig halini almıştır. Takımların acilen başarıya aç genç futbolculara yönelmesi gerektiği kanaatindeyim. Hakemler üzerinde bulunan formaları çıkartmadıkları ya da federasyondan talimat almadan maç yönetmedikleri sürece onlar için çözüm yok sanırım.
geçmişte de futbol kalitesi düşük olan bir ligdi. ama son yıllarda tümden dibe vurdu. tüm takımlar aynı stratejiyi uyguluyor. herkes ölümüne kapanıp, 2-3 hızlı adamla gol arıyor. ki bunu da doğru düzgün yapamıyorlar. önceleri bu konuda her puan kaybı sonrası anadolu kulüplerini eleştiren büyük kulüpler daha da beter yapıyorlar bunu.

tabi bir de maç kaybeden büyük takımların sürekli hakem hatalarından dem vurmaları var. maçları tarafsız gözle izleyen herkes hakem hatalarının ekseriyetle büyük takımların lehine yapıldığını ayan beyan göreceklerdir. aslında bu konuda bir önerim var. büyük takımlar anadolu takımlarıyla maç yapmadan galip sayılsınlar. aralarında oynadıkları maçların puanlarına göre şampiyon belirlensin.

işin esprisi bir yana bu ligin hiç izlenilebilirliği yok. amatör ligler bile bizim sözde süper ligden daha güzel ve daha heyecanlı.
dünyanın en iyi ligleri sıralamasında 18. olmuş annemizin ligi.
o bile çok ya neyse.

ilk üç ; ispanya : ingiltere , brezilya
son üç : türkiye , iskoçya , çekya

bizim üstümüzdeki enteresan ligler : ukrayna , yunanistan , ekvador ,

git
haftaya efsane bülten var. bu kötü giden makus kaderi değiştirmek benim elimde. bahis bilgime güveniyorum, büyük bir sorumluluk omuzlarımda haftaya kupon yapmaya başlarım ekonomi bakanlığından plaket gelecek plaket ekonomi bakanlığının sırtından yükü alacağım, devletin yükü hafifleyecek.