suudi arabistan

suudi amerika. petrol fiyatları ne kadar olursa olsun , varilini amerikaya 20 dolardan veren ülke.
devamını gör...
kadınların araba kullanmasının yasak olduğu dünyadaki tek ülke.
devamını gör...
müslüman halkına kan kusturan namlı laisist zeynel abidin bin ali'ye kucak açacak kadar; müslüman ülke iran'a karşı tarihin en büyük silah alımını yapacak kadar; mekke'nin ruhaniyetine tecavüz edip kutsal toprakları vegas'a çevirecek kadar; kabe'nin işgalinde gavuru haram topraklara göstermelik şehadetle müslüman edip sokarak menfaati uğruna dini eğip bükecek kadar; zenginlerinin fas'ta seks turizmine dünyalar dolusu para dökecek kadar şeriat devletidir.
suud hanedanının islam'dan, daha doğru bir ifadeyle: ''vehhabilik''ten [islam bu mezhepten ibaret (!) ya], anladığına şeriat diyen geri zekalılar bu yüzyılda bile var. mesela, şu anki kral kadınlara seçme seçilme hakkı tanıyacak, buna göre fetva veriliyor. veliahtın görüşleri ise şimdiki kralın tam aksi istikametinde. islam dinini tek bir kişinin hevasına endekslemekten büyük küfür/şirk mü/mi var Allah aşkına?!
devamını gör...
krallıkla yönetiliyor...

suud yönetimi zenginlikle bağlantılı azgınlığın girdabında dönüyor. para .ok gibi. kral ve çevresi parayı koyacak yer bulamıyor. bu nasıl bir anlayış ki kabe'yi cendereye sokuyorlar. kabe kabe olalı böyle zulüm görmemişti herhalde. zevk düşkünlüğünün vardığı sonuca bakın hele...

kabe'nin etrafındaki lüks oteller, binalar tam bir yüz karası. lanetlik bişey. ciğeri beş para etmeyecek bir takım insanlar lük otelinin penceresine çıkıp bornozuyla kabe manzarası izleyip ayak ayak üstüne atacak!... reva mı? kabe'de insanlar inançlarından dolayı "say" edecek kabe manzaralı lüks otelde bazı parasıyla azmış insanlar zevkü sefa edecek. böyle bir tabloya rabbim bela indirmez mi? öyle bir indirir ki dünya paramparça olur...

kabe'nin biran evvel suud yönetiminden kurtarılması lazımdır. kabe kimliğinden koparılıyor. manen koparılmıştı şimdi de şeklen koparılıyor.


devamını gör...
kabe'nin duvarıyla arasında mesafe vardır, içine iki tarafından girmek mümkün olur. orası kapanmamış, onda da hikmet var... Allah-u teala hazretleri'nin her işi hikmetli, her işi güzel, her şeyi güzel, güzeller güzeli... "mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler." dediği gibi hepsi güzel olmuş. çünkü, hem kabe'nin içi, hem de fukaranın namaz kılabileceği bir yer...

o kabe'nin mübarek, süslü altın kapısı kime açılır? bizim gibi fakirlere açılır mı?.. senede bir kere hükümdarlara açılıyor, devlet reislerine açılıyor. yüksek merdiveni tekerlekleriyle sürükleyip getiriyorlar, kapıya dayıyorlar. kabe-i müşerrefe'nin üstü ayetlerle işlenmiş som altından kapısı saltanatla açılıyor. suudî arabistan'ın hükümdarı, meliki içine giriyor, süpürmekle meşgul oluyorlar. yukarıda ki yazarın analizi ile, kabe kimliğinden koparılıyor. manen koparılmıştı şimdi de şeklen koparılıyor.

devamını gör...
suudi arabistan iki kısma ayrılmıştır. kutsal topraklar mekke - medine ve diğer kısım cidde-riyad. cidde ve riyad'ı gezmeyen ülkenin zenginliğinin ve ihtişamının farkında olamaz.
devamını gör...
--- alıntı ---

isveç gizlice suudi arabistan'da anti-tank füzeleri üretmek için bir silah fabrikası inşaatına yardımcı oldu.

"proje sam yeli" adı verilen silah fabrikası inşaatı için isveç savunma araştırma ajansı'nın (foi), 2007 yılından bu yana suudi arabistan'a yardım ettiğini savunan radyo, iddiasını gizli belgelere ve anahtar oyuncular ile yapılan görüşmelere dayandırdı.

--- alıntı ---

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
ummeti 57 kucuk devlete bolen somurgeci kafir batili devetlerin kurdugu bir devlet. bu vahhabi k.pekler, ummetin yeralti kaynagini amerika'ya peskes cekip, kendi kralliklarini guclendirdiler. ama unuttuklari sey, bir gun gelecek hilafet devleti kurulacak ve o gun ummetin saf temiz evlatlari, bu wahhabi k.plerden bu yaptiklarinin hesabini soracaktir.

http://video.internetara.co...
devamını gör...
yönetimin abd ile olan yakın ilişkisi biliniyor.

iran ile israil arasındaki didişmeyi bilmeyen yoktur. karşılıklı olarak tehditler savrulur, israil ha vurdum vuracağım der, vs. hele şu son süreçte israil saldırı planlarını yapmış en iyi zamanı bekliyormuş.

işte bu planların içinde suudi arabistan'ın hava sahası da varmış. yani israil vururken arabistan'ın hava sahasını kullanacakmış. şimdi bu tür haberler sağda solda çıkınca suudi arabistan'lı yetkililer hava sahasını kullandırtmayız demesin mi!

suudi arabistan ile iran'ın aralarının iyi olmadığı ortada. hatta yöneticiler bir nefret ilişkisi içinde diyebiliriz. buna rağmen arabistan yetkililerinin böyle bir açıklama yapması şaşkınlık yarattı. neden acaba? iran2ın izole edilmesi için elinden geleyeni yapan suudlu yetkililer neden böyle bir açıklama yaptı?

işin sırrı "abd" faktöründe. baba öyle istemiş çünkü. abd yönetimi israil'in bir çılgınlık yapıp iran'a saldırmasını istemiyor. yeri geldikçe de uyarıyor ama iran herhalde bu uyarılara prim vermiyor. böyle olunca da abd yönetimi israil'in etrafından dolandı. sağlam müttefiki olan arabistan üzerinde mesaj iletti israil yönetimine. böylee arabistan hem araplara karşı sempati kazanmış olacak hem de israil'in tekrar düşünmesi sağlanacak!

devamını gör...
yurtdışına en fazla öğrenci gönderen üç beş ülkeden biri. ama tabii müslümanlar dış dünyaya kapalı, yobaz, görgüsüzdü di' mi?
devamını gör...
birilerinin Allah rızası için islam'ı tebliğ etmesi gereken ülke.
devamını gör...
mide bulandıran ülke. ne kadar doğru bilmiyorum ama petrol zenginlerinin kalabalıkta ezilmemek için hac da kabe yi deve sırtında tavaf ettiği ülke.
devamını gör...
bünyesinde barındırdığı mekke ve medine gibi kutsal toprakların hatırına ayakta kaldığını düşündüğüm ülke. yoksa var ya! olaylar olaylar!
devamını gör...
tv kanallarında türk dizilerine sekte vuran ülke imiş. sefih bir hayat yaşıyorlar evet fakat sırf mukaddes topraklar diye kendi manyaklıklarımızı görmez gibi yorumlar yapmayalım. şu an kanal d'de şans kapıda isimli yarışmada türbanlı bir kadınla kırmızı pantolonlu gay modacı tipli kocası yarışıyor. format belki kurmaca ama kurmaca olması bile ayrı bir manyaklık.
devamını gör...
ya arkadaş bu kadar iğrenç bir ülke mi olur? içim kalktı, böğk.

bazı çok zengin petrol zenginleri, deve çok sarsıntı yapıyor diye kabe'yi helikopterle tavaf ediyorlarmış.

ne kadar doğru bilmiyorum ama arap olduklarına göre kesin doğrudur.
devamını gör...
hatta ve hatta bazı petrol zenginleri kendileri sabit durup kabe'nin döneceği bir platform ayarlamaları için isviçreli bilim adamlarına ciddi yatırımlar yapıyorlarmış.

boughthhdjs * böyle bir ülke işte.

hatta geçenler de suud'dan gelen, bir arkadaşın kuzeni bi kız dedi ki: ay ne güzel ülkeniz var. demokrasinizin kıymetini bilin.
devamını gör...
hakkında bu kadar tanım girilince ehl-i sünnet mi oldu acaba dediğim ülke.
devamını gör...
'kâbe iyi de çevresi kötü' dedirtmiş ülkedir. daha ne olsun?

Allah vehhabilerin elinden kurtarsın mübarek toprakları.
devamını gör...
--- alıntı ---
new york times gazetesi, cia'in yemen'de müslümanları bombalamak için kullandığı drone'ların suudi arabistan'daki gizli bir tesisten yönetildiğini yazdı.
habere göre suudi arabistan'daki tesis obama yönetiminin 2009 yılında yemen'de iha'ların kullanılmaya başlanmasına karar verilmesinden sonra sessiz sedasız inşa edilmeye başlandı.
gazeteye açıklama yapan abd’li bazı yetkililer, bu tesisin ilk defa 2011 yılında evlaki’nin ve el-kaide'nin arap yarımadası sorumlusu said ali el-şehri'nin öldürülmesinde kullanıldığını ifade etti.
el-şehri, guantanamo hapishanesine götürülen ilk tutuklular arasında yer alıyordu. el-şehri, kasm 2007'de suudi arabistan gözetimine tesilim edilmişti. suudi arabistan'da rehabilitasyon programından geçirilen el-şehri, 2008'de serbest bırakılmıştı
--- alıntı ---
devamını gör...
türkiye'den insansız hava aracı anka sipariş etmiş. ayrıca, cirit lazer güdümlü füze ve milli tank altay için de görüşmeler sürüyormuş.

bu siparişler geçen gün imzalanan savunma sanayi işbirliği anlaşmasına istinaden verilmiş. arabistan sürekli silahlanıyor.
devamını gör...
mısır'ın yeni başkanına tebrik gönderen ikinci ülke..evet bildiniz birincisi de birleşik arap emirlikleri..yıllardır kudüs işgal altında diye üzülüyoruz,kudüs'ten önce mekke ve medine işgal edilmiş de bize yeni dank ediyor abiler..
devamını gör...
mısır'da yapılan canlı yayın askeri darbesinin ardından suudi arabistan kralı abdullah bin abdulaziz mısır ordusunu tebrik etmiş. ne desek ki şimdi.

gerçi niye şaşırıyoruz ki. mısır ordusuna parayı veren düdüğü çaldırdı. e suud kıraliyet ailesi kimdir? abd'nin bilmem nesi. mısır askeri darbesi bir çeşit turnusol görevi görecektir. kim kimdir, kim kimin dostudur yahut düşmanıdır belli olacak. sahte dostlar, sahte müttefikler ortaya çıkacaktır muhtemelen. suudi arabistan yönetimi safını hemen belli etmiş oldu.
devamını gör...
afedersiniz ama ne şerefsiz kralları varmış yahu. Allah'ın sopası olmaz. çok geçmez kesin bunların kralına da darbe yaparlar.
devamını gör...
arap baharından etkilenmemiş bir ülke. filistindeki kardeşlerimize yardım yapmayan, yapan ülkelerle de iyi ilişkiler kurmayan sözde islam ülkesı.
devamını gör...
bugün mısır'da olan katliamdan sonra artık kına yakması gereken ülke. adım adım sonuca gidiyor. darbecilere milyarlarca dolar para yollayan diğer arap ülkeleri de haliyle sevinebilir.
devamını gör...
ramazan a bir kaç gün kala,daha evvelki toplantılarda lafını bile etmemesine rağmen, binlerce kişiye hac ve ramazan umresi için vize vermeyeceğini açıklayan, ehli keyf bir kralın başında bulunduğu ülke.

mısır meselesi zaten bizi çıldırtıyor.

utanıyorum lan sizden!!!
devamını gör...
tagutlarin en azililarindan birisidir . kutsal beldeleri haçlılara peşkeş çekecek kadar aşağılıktir .
devamını gör...
son günlerde mısır'da yaşanan katliamları destekleyen açıklamalar yapan krallık. darbeci mısır yönetimini "teröristlerle" mücadelesinden dolayı destekliyorlarmış.
devamını gör...
islam devleti'nin tekrar kurulmamasi icin elinden geleni yapan dunyadaki tek aile ulkesi. utanmadan ulkenin isminin basina suud koymuslar. onlara gore krallari emirel muminin ve hilafetin geri gelmesine gerek yok. ulkedeki banglades, endenozya, somali, yemen, sudan, etopya gibi ulkelerden gelen milyonlarca insai kole gibi kullaniyorlar ve ikinci sinif insan muamelesi yapiyorlar, onlara pasaport vermiyorlar ve milyonlarcasini sinir disi ediyorlar. yani dunyanin en irkci ulkesi diyebiliriz. bunun yaninda ummete ait yer alti kaynaklarini aga babasi abd'ye peskes cekip, o parayla dunyanin en pahali yat koleksiyonuna sahipler.
devamını gör...
amerikan'ın uşağı olan krallıktır..amerika'nın emrinden çıkamaz çünkü olası bir amerikan aleyhtarı hareketinde iktidarının gideceğini bilir.bu yüzden islam alemini karıştırmak için elinden geleni ardına koymaz..radikal islam diye tabir edilen islam'la uzaktan yakından alakası olmayan sözde müslümanları finanse eder.bu sözde müslümanlar ise gider batı'nın kafasındaki islamafobyayı kaşır.amerika bunu bildiği halde suudilerin islamafobya'yı kaşıyacak hareketlerine göz yummaz.çünkü dünyaya ihvan müslümanlığından ziyade suudi müslümanlığı ihraç edilmeli.suudilerin hayvanca hayat yaşamaları insanların algısını kötü yöne sevk etmede birebir.ama suudiler bütün bunları islam için yaptığını söyler,bu yüzden yaptıklarında http://gocunmaz.geçen sene umreye gitmiştim,orada suriye'deki zulümden bahsediliyordu.suriye'ye,esad'a lanet ediliyordu.ama aynı suudiler ihvan'ı terörist damgası yapıştırmaktan,mısır'daki katil darbecilere yardım etmekten imtina etmiyor;neticede bu da islam'a hizmet eden bir amel.sahabe mezarlarını yıkanlardan,mekke-medine'deki osmanlı'nın edep saygısı içerisinde gerçekleşen mimarisini vahşi amerikan gökdelenlerine terk eden bir anlayıştan başka bir şeyi beklemek yanlış olur.türkiye'deki bazı islamcıların suudilere nasıl sempati beslediği ise ilginç:suudi arabistan şeriatla yönetilen bir ülke,bu özelliği bizdeki bazı islamcıları sempatik kılıyor.peki şeriatla yönetilen bir ülke her türlü kepazeliği,islam'ın ittihadını geciktiren türlü türlü faaliyetlere karışmasının şeriat açısından hükmü nedir??

açık söylüyorum;bölgede islam'ın belini doğrultmasını engelleyen iki devlet var.bir iran iki suudi arabistan.bu iki devlet yok olmadıkça bizlere rahat yok...halkar nezdinde bir sorun yok;;iran'dakiler de ,suudi arabistan'daki halklar da islam'ın ittihadını savunuyor;sorun bu isteğin gerçekleşmemesini sağlamak için iktidarda olanlarda..
devamını gör...
islam dünyasında var olan şiddet ve zulüm ikliminde en az batılı devletler kadar payı olduğunu düşündüğüm yönetime sahip ülke. mısır'daki darbe rejimini destekler yönde yapılan açıklamaları ve müslümanları terörist olarak gösterme çabası bu fikri sağlamlaştırmıştır.rabbim zalimlere fırsat vermesin.
devamını gör...
murat bardakçı'ya göre "suudi arabistan "feodal" değil, basbayağı bir aşiret devletidir."

"devletin hâkimden de öte, tek sahibi vardır: suud ailesi". "petrol gelirinin yarıdan fazlası krala ve bu ailenin mensubu olan binlerce prense akar, devlete ise meblâğın ancak geri kalanı gider."

demek ki firavunu sadece mısır'da arayanlar yanılıyor.

devamını gör...
4 adet askeri yardım uçağını kahire'ye ulaştırmış. suudi amerika kralı, darbeci sisi'ye verdiği sözleri tutuyor.
devamını gör...
sırasını savmak için var gücüyle çabalıyor. ama artık çok geç, ateş sana doğru geliyor kral! sıra sende!
devamını gör...
Allah'ın belki de islam ümmetinin selameti için depolarına doldurduğu petrolü, hanedanın altın tuvalet yapıp içine s.çmakta kullandığı ülke. bunun hesabını nasıl verirler bilmiyorum.
devamını gör...
bu devletin banknotlarının bir yüzü arapça, diğer yüzü ingilizce.
devamını gör...
el-cezire yayınlarını yasaklamış ve ihvan'ı terörist ilan etmiş devlet.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.