türkiye ekonomik büyüme tahminleri

büyük resmi gören uluslararası aktroll kuruluşların açıklamalarına göre büyüme tahminlerinde yükselten bir trend var. tüm bunlar da ekonomik manipülasyonlara rağmen.

-uluslararası yatırım bankası goldman sachs, türkiye’nin büyümesinin bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 7 civarında gerçekleşebileceğini açıkladı.

türkiye'nin ikinci çeyrek gayri safi yurtiçi hasıla (gsyh) büyüme verilerinin açıklanmasının ardından bankanın yayımlandığı raporda, türkiye ekonomisinin bu yılın sonunda yüzde 5 seviyesinde büyümesi yönündeki tahminin korunduğu, yılın üçüncü çeyreğinde geniş baz etkisiyle büyümenin yüzde 7 civarında gerçekleşebileceği belirtildi.

-morgan stanley'den yapılan açıklamada, türkiye ekonomisinin bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5,1 büyüme kaydettiğine işaret edilerek, bunun bankanın büyüme tahminiyle orantılı olduğu belirtildi.
açıklamada, türkiye ekonomisinde bu sene için öngördüğü büyüme oranının yüzde 3,3'ten yüzde 4,3'e yükseltildiği kaydedildi.

-fitch, türk ekonomisinin 3. çeyrekte yüzde 7'yi aşan bir büyüme göstereceğini tahmin etti. bunun yanı sıra, 2017 genelinde yüzde 5.5 büyüme öngören kuruluş, 2018 ve 2019'da yüzde 4.1 büyüme yaşanmasını bekliyor.

-ımf, türkiye'nin büyüme beklentisini 2017 için yüzde 2,5'ten yüzde 5,1'e, 2018 için yüzde 3,3'ten yüzde 3,5'e yükseltti.
ımf, dünya ekonomik görünüm (deg) raporu'nun ekim 2017 sayısını "sürdürülebilir büyümeyi amaçlamak" başlığıyla yayımladı.

-avrupa imar ve kalkınma bankası (ebrd), türkiye için yüzde 2,6 olan 2017 büyüme tahminini yüzde 5,1'e, yüzde 3 olan 2018 büyüme tahminini ise yüzde 3,5'e yükseltti.

buradan
buradan
buradan
buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.