taş devri

taş çağı. yontma taş, cilalı taş diye devam ediyor.

böyle bir kategorikleştirme yeraltından çıkan bulgular ile yapılmış. biraz da hayal gücü tabi! ilk insanın elinde taş balta, konuşmayı bilmeden tuhaf sesler çıkararak hayatını idame ettirdiğini düşünmek biraz tuhaf değil mi. belki de değil!

"insan" kelimeleri bilendir. dolayısıyla da konuşmayı. kendi dışındakiler ile ilişkisinde salt dürtüleriyle hareket etmiyor aklını da kullanıyor. salt dürtüleriyle hareket edenlere biz "insan" demiyoruz, onları "hayvan" kategorisine koyuyoruz.

"insan" ile "beşer" arasında bir ayrımın olduğunu biliyoruz. yani ilk insan'ın hz. adem olduğunu bildiğimize göre, ilk insandan önce yani hz. adem'den önce beşer(ler)in olduğunu varsayacağız.

insan tekamül eder. beşer olarak yaşadığı dönemde insan henüz vahiy ile muhatap olmamıştı. ki zaten vahiy ile muhatap olduğunda yani o'na kelimeler öğretildiğinde diğer (beşer anlamında) canlılardan ayrılmış, sıyrılmış ve insan olmuştur.

doğrusunu Allah bilir.
devamını gör...
atilla taş'ın kanal 7 de çarşamba akşamları sundu mu, sunacağı mı bilmiyorum program.

ne diyeyim kanal 7 sana, süt kardeşleri yayınladın diye artı puan almıştın ama neyse.
devamını gör...
an itibariyle gerizekalının birinin deli deli bağırdığı program. hayatımda bu kadar saçma bir program görmedim desem fıkralarla türkiye'ye ayıp olur.*
devamını gör...
taş devri denildiğinde taşların hakim olduğu dünya geldi aklıma la. cilalı taş devri de taşların modifiyeli hali olsa gerek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.