tadı hayal kırıklığına uğratan yiyecekler

1 /
acı badem ezmeli çıkolatadır, denemeyin a dostlar, yakışmıyor güzelim çıkolataya acı badem ve ayrıca da tam bir hayal kırıklığı ve travma yaratan yiyecek şüphesiz * düşündüm de bayağı beş dakika boyunca ama bulamadım.
Köyden fotoğraf çektirmek için şehire gelmiştim. diploma için. Otobüsün içine elinde tepsi ile " pasta pasta" diye bir satıcı girdi. Pastaların rengi hiç bizim evde yapılanlara benzemiyordu. Verdim parayı, aldım pastayı. Isırdım ki heç şeker yok. Bildiğin düz ekmek. Para verdim, yiyeyim bari dedim.

Sonradan öğrendim ki, o şey pasta değil poğaça imiş, poğaçalar da şekersiz olurmuş. Pastadan başka bir şey bilmediğim için ( psta dediğim de kek) yanlış anlamışım. Şimdi nerde bir poğaça görsem, o günler gelir aklıma.
(bkz: Laz böreği)

Karadeniz turunda ilk kez yeme imkanı bulmuştum. Karnım çok açtı, menüde görünce sevinmiştim zira çoğu gittiğimiz yerde hem çok para veriyor hem de sofradan aç kalkıyorduk. En azından börek var doyurucudur diye düşündüm ama muhallebili börek olduğunu ancak tadına bakınca anladım. Hani en azından tatlı olduğunu bilerek yeseydim bu kadar hayal kırıklığına uğramazdım. İnsan bu tatlının ismine börek demez bee. Sana Puanım 3/10 kanka.