tak

1 /
dün yaptıkları tehdit ile bugün iran'a yapılan ışid'in üstlendiği saldırı arasında merkezi network açısından bir bağlantı olduğunu düşünüyorum. yani aynı el talimatları vermiş ve bugün bunu iran'da gördük.

türkiye çok dikkatli olmalı ve tetikte olmalı. her ne kadar pkk'ya içeride büyük zayiat verilse de yabancı istihbarat örgütlerinin tertiplediği ve tak gibi paravan örgütleri kullandığı saldırılara engel olmaz çok zor oluyor. düşünün şu ana kadar iran'da ışid'in saldırısını pek görmedik. ışid'liler parlamento binasının içine girip insanları öldürüyor, uzun süre çatışıyor. içeriden yahut yabancı istihbarat örgütlerinden yardım alınmış gibi bir durum var. içeriden yardım konusu ise ayrıca irdelenmeli..

soyle bir aciklama yapmislar:

--! spoiler !--

irade, cesaret ve öfke yoğunluğuyla yürüttüğümüz savaşımız, fedai şehitlerimizin manevi komutasında zafere doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

kürdistan ve özgürlük için direnen kürt halkına karşı politikalarının merkezinde katliam dışında hiçbir şey olmayan sömürgeci faşist tc, girdiği darboğazları saldırılarını arttırarak aşacağını sanmaktadır. bu gafletin sonu darboğazda boğulmak olacaktır elbet. ne uluslararası ve bölgesel kirli ittifaklar, ne hainlerin kullanılması, ne ihanet odaklarıyla işbirliği ne de yerli ve ithal çeteler bu sonun gerçekleşmesi önünde engel olabilir.

tarihin her döneminde direnme iradesi göstermiş olan kürt halkı, bu saldırılar karşısında da gereken duruşu sergilemiş, bu duruşta ısrarlı olacağını da ispatlamıştır.

tüm zamanlarda faşizm ve sömürgeciliği kendi terörü bitirmiştir. düşmanın saldırılarıyla almak istediği sonuçlar daha şimdiden tersine çevrilmiştir. erdoğan ve çetesinin de kaderi budur. yanlış hesaplar mücadele duvarımıza çarparak kendilerine dönmeye devam edecektir.

bayatlamış yöntemlerle bir halkın özgürlük davasına son verebileceğini sananlar kadar gaflet içinde olanlar; tc’yle siyasi, ekonomik, askeri işbirliği içinde olanlardır. hiçbir siyasi moral değere sahip olmayan, kompleksli, kaba güçten başka bir şeyleri kalmamış türk egemenleri, yaptıklarıyla insan dışılıklarını gösterdikçe, bu durum bizlere mücadele gerekçesi olmaktadır.

tüm dünya bilmelidir ki; tc, tarihten bu yana yaptıkları ile bitirmeye yeminli olduğumuz düşmanımızdır. kürdistan’da halkımıza yapılanlar savaş, intikam ve eylem gerekçemizdir.

halkımıza katliamı, işkenceyi, sürgünü, yakmayı ve tarihi yaşam alanlarımıza ve mekanlarımıza da yıkımı reva görenlerden sorulacak hesabımız var. türkiye’yi yatırım ve turizm için güvenli bir ülke sananları uyarıyoruz; tc’nin tüm şehirleri, megapol ve metropolleri, turistik alanları bizlerin savaş alanıdır ve eylemlerimiz geçmişten çok daha yoğun olacaktır.

savaş kararı verilmiş, fedai bir savaş ordusu kurulmuştur. bu ordunun adı; kürdistan özgürlük şahinleri(tak)’dir. gereklerini düşünerek ve göze alarak başlatmış olduğumuz bu savaşta tc’ye bugüne kadar çok ciddi darbeler vurduk. bugüne kadar yaptıklarımız başlangıç düzeyindedir.

bu savaşın acımasızlık dozajını halkımıza saldıranlar belirledi. biz de acımasız olacağız. bu karara en amansız bir bağlılıkla düşmanın üzerine yürüyeceğiz. özgürlük şahinleri olarak üstün irademiz ve intikam ruhumuzla yürüttüğümüz savaşta kazanacağımıza inanıyoruz. heyecanla ve tutkuyla savaşanlar olarak bizlere azim veren değerlerimiz; direnişçi ve cesur halkımız ve kahraman şehitlerimizdir.

özgür kürdistan’a ve başkan’a büyük inançla bütün varlığını bu faşizmle hesaplaşmaya adamış kürdistan özgürlük şahinleri olarak büyük zafer için yerinde ve cevap niteliğinde saldırı eylemlerimiz sürecektir.

amacımıza, zafere kilitlenmiş bulunuyoruz. halkımızın kutsal emeğiyle elimize aldığımız silahların hakkını sonuna kadar verecek, kürdistan’da faşizmin ve barbarlığın kökünü kurutacağız. cehennem ateşlerini kentlerinde yakacak, tarihin seyrini değiştiren ve değiştirecek olan saldırı eylemlerimizle düşmanı yenilgi kaderiyle yüzleştireceğiz.

bu temelde yiğit kürt kız ve erkeklerini;

bu intikam savaşında, onur mücadelesinde yer almaya çağırıyoruz!

zınar ve doğa’nın komutasında büyüyen ordumuzun savaşçıları olmaya çağırıyoruz!

eylem gibi, çekdar gibi düşmanı kahreden eylemlerin sahibi olmaya çağırıyoruz!

şervan gibi, andok gibi zalimi beyninden vuran saldırıları yapmaya çağırıyoruz!

zerdeşt gibi, pirdoğan gibi omuz omuza çarpışmaya çağırıyoruz!

rojhat gibi, munzur gibi, güven gibi, harun gibi, tirej gibi boyun eğmemeye çağırıyoruz!

çünkü herşey bizi zafere çağırıyor!

teyrÊbazÊn azadiya kurdistan (tak)

06.06.2017

--! spoiler !--
abd/pkk'nın paravan şirketlerinden. g.resmi tabi.

açıklama yapmış. genelde pkk'nın yaptığı bir bombalı saldırı için açıklama yapardı, üstlenirdi. herhalde büyük bir bozgun yedikleri için pkk adına bu paravan örgütü konuşturuyorlar.

vuracağız, yıkacağız falan diye açıklama yapmışlar. "ne uluslararası ve bölgesel kirli ittifaklar, ne hainlerin kullanılması, ne ihanet odaklarıyla işbirliği ne de yerli ve ithal çeteler bu sonun gerçekleşmesi önünde engel olabilir."

açıklamaya bak hizaya gel. sanki bir "devlet" açıklama yapıyor. ve baklayı ağızlarından çıkarıyorlar: "türkiye’yi yatırım ve turizm için güvenli bir ülke sananları uyarıyoruz; tc’nin tüm şehirleri, megapol ve metropolleri, turistik alanları bizlerin savaş alanıdır ve eylemlerimiz geçmişten çok daha yoğun olacaktır."

dikkatli olmak lazım ışid veya bunlar bir eylem yapabilir. her ikisi de aynı yerden kumanda edildiği için fark etmiyor. "halkımız, halkımız" diye zırlıyorlar ancak kürtler pkk-hdp'ye istedikleri desteği vermedi. çünkü hem silahtan yana oldular.

yani uzun lafın kısası pkk türkiye içinde büyük bir bozguna uğratıldı...
pkk'nın tabelalarından biri biliyorsunuz. meğer k.ırak'ta paketlenmiş elebaşı: "kuzey ırak’ta tsk özel kuvvetler komutanlığı’na bağlı özel timin peşmerge güçleriyle işbirliği yaparak gerçekleştirdiği ortak operasyonda yakalandığı..."

--- alıntı ---

terör örgütü pkk’nın taşeronu tak’ın sözde komutanı hacı türmak adlı teröristin geçtiğimiz aylarda kuzey ırak’ta yakalandığı öğrenildi.

--- alıntı ---

bu saldırıyı da üstlenmiş. piyasada saldırı adına ne varsa topluyor gibi. halbuki tak da olsan başka bir şeyde kapı pkk'ya çıkıyor.
pkk'ın tabela isimlerinden. biliyorsunuz bunlar alfabede harf bırakmadı, bir sürü kısaltma kullanıyorlar. "tak" ismini kullandıklarında yabancı istihbarat ile organize yapıldığını da düşünebiliriz. bunların içinde dhkp-c artıkları da olabilir.

istihbaratımız, yabancı istihbarat işini artık ciddiye almalı ki bu kansızlar bu tabelayı artık kullanamasın. yoksa bu cendereden çıkmamız çok zor olacaktır. bir de stk görünümlü yabancı kurumlar da yakın takibe alınmalı. bir sürü dolap dönüyor ve sadec takip ediyorlar. ne zaman bu çakma stk'lara müdahale edilecek?