takma kirpik

1 /
Ömrü hayatımda tek bir kez taktırdığım, bir daha da asla tercih etmek istemeyeceğim sentetik kirpik uygulaması.

Efenim 2019 yılının Ekim ayında en yakın arkadaşlarımdan birinin düğününe gitmiştim. Ankara’yı bilmiyorum; makyaj yapmayı hiç bilmiyorum. Mecburen otelime en yakın avm’deki kuaförün yolunu tuttum.
Uzun süreli açlığın (yolculuk ve yetişme telaşı diyelim) sebep olduğu kan şekeri düşmesine bağlı basiret yetmezliği sebebiyle oradaki kadının “takma kirpik takalım mi, kirpikleriniz kısa biraz” lafını ciddiye aldım ve kabul ettim.
Sürekli dili beş karış halde konuşan iç sesim de hiç “kızım manyak mısın, kirpiklerin kaşlarına takılıyor” demedi nedense...
neyse efendim kirpikler takıldı güzel bir makyaj yapıldı. Öyle ki gelin olan arkadaşım “kleo makyajın çok güzel olmuş nerede yaptırdın” diye sordu.
Buraya kadar iyi gidiyor sanki değil mi, her şey makyajımı silmeye başlamamla değişti.
Kuaför kadın o kirpik uhusundan öyle bi dökmüş ki gözlerime, kirpiklerle gözlerim arasında katolik nikahı akdedilmiş sanki.
Çekiyorum çekiyorum çıkmıyor. Ayrıca müthiş acı veriyor. Hasta halimle duşa girip sıcak suyun altında çıkarayım dedim ama ancak birkaç tutam çıkarabildim.
En son cidden gerçek anlamıyla gözümü karartıp çektim kalanları.
Takma kirpiklerle dökülen kendi kirpiklerime bakıp üzüldüm öylece.
Efenim özetle kaybedecek kirpiği olanlara tavsiye etmem asla.
Bana yalnızca tek bir kişiyi hatırlatan süs malzemesidir.
#7007833
Başlığı görünce hemen malum yazar kişisine mesaj atacaktım fakat geç kalmışım. Evinin huzurlu köşesinde orta şekerli türk kahvesini yudumlarken takma kirpik perileri çoktan onu bu başlığa çağırmış.
kalıcı olanını taktırdıktan bir gün sonra gözaltına alınmıştım. hani şu filmlerde gördüğünüz elinde seri no ile çekilen zanlı fotoğrafı var ya işte o fotoğrafta iki metre seksen santim uzunluğunda kirpiklerim var.
yazdıklarımı buraya kadar beni tanımadan okuyanlar fuhuş suçuna karıştığımı düşünebilirler tanıyanlar ise çoktan pis fet*cü diyerek eksiledi.
her neyse,
ağlayarak sökülmesini tavsiye etmiyorum özellikle de sinirden ağlayarak, lütfen taktırdığınız yere gidiniz; tabi gözaltında değilseniz.
bazılarında o kadar itici duruyor ki bakmak dahi istemiyorum. yapay bi zabazingo zaten ne diye takar bunu hemcinslerim anlamam ki? beğenilme arzunuz bu kadar mı önemli be?
Bir şeylerin takma olmasının 3 sebebi vardır. Ya hiç yoktur elinizde alıp takarsınız. Ya yeterli değildir büyütmek için takarsınız. Ya da hiç beğenmezsiniz kendinizinkini öyle takarsınız. Tabi biseylerin takma olanlarının içinde duygu yoktur. Birisi takma kirpiğinize dokunduğunda hiç bir şey hissetmeyeceksinizdir.
Nasıl çirkin olunur'un izahı adım no:1.
Bence Doğal olanı güzel falan durmuyor çünkü kırk metre öteden anlaşılıyor. Doğal durmuyor, doğal duran öylesi bir kirpik yok efenim. He bir de bunu normal gününde, rutininde bile kullanan aklı evveller var. Bilemedim, bunca titizliği başka şeyde harcasa o başka şey başka olurdu ama kendi olamıyor işte.
naylon veya ipek farketmeyen malzeme
Kirpiklerin ok ok kaşın yay gibi.. türküsünün anlamını kaybettiği bir durum.
Çünkü kirpiklerin ok gibi oluşu bir özellik iken şimdi herkes o şekle bürünmüş durumda.