tantuni cemil bey

1 /
Bir tek kendisi düşünür, bir tek kendisinin fikirleri var. Diğer herkes babadan dededen duyduğuyla yaşıyor. Sen yine de kendini o kadar şaapma yiğidim. Dünyada öyle şeyler var ki hayalin yetmez.
Maalesef sadece 1 artı verilebiliyor.

Çatır çatır anlatmış durumu.

#7139180

bu konuda duyarlı olduğunu iddia eden ve hassasiyet sahibi olan arkadaslar bence dikkatle okusunlar.


Edit: özellikle " bu kısma bir bakıp tefekkür edin/edelim.
yani günlük hayatta lafola biri gelen duyarlılıklar, ama ne mikro ne makro ölçekte hiçbir faydası olmayan içinde sadece propaganda söylemleri barındıran iddialar... "
#7133728

"allahın sanatı diye bir şey olmaz. sanat insan aklı, duygusu ve bilgisi ile sınırlıdır.
bugün bırakın bir anlatı, eseri... basit bir renk bile kültürden kültüre farklı anlam ifade eder."

demişsiniz.
Sanattan farklı anlam çıkarımları ile Allah'ın sanatı olmadığı sonucuna nasıl vardınız ve sanatın sınırları bilgisine nasıl vakıf oldunuz acaba?
#7131476
tekrar izah edeyim.
Dediğiniz amaçla daha evvel katıldığım gruplar var.
Ancak benim buradaki grubu/kulübü/oluşumu açmaktaki muradım,yıllardır özenle istif ettiğim onca kitaptan artık istifade edebilmek. Burada paylaşmaktan beklediğim şeyleri de yazmıştım zaten başlık altında.
İstifle istifade de iyi uydu bak.
Gerçek kulüp böyle bi şey diil derseniz önerdiğiniz isimle başlık güncellemesi yaparız o mesele değil. Ama benim esas amacım okumam gereken kitapların takibini buradaki arkadaşlarla birlikte yapabileceğim bir motivasyon ortamı.Ek olarak tanıtım ve tahlilini yapacak herkes okuduğu kitabın. O sebeple sizin önerinizi ayrı başlıkta dile getirmek daha sıhhatli olabilir.
Kulüp ismini sizinkine veririz. Bizimki klip olur misal.
#7125913
bu tarikatı biliyorum zaten oluşumun kendi pislik ve yaptıkları islam'a oldukça aykırı iken normal dinini yaşayan insanları bu şekilde standart sapmanın dışında kalan istatistiklerle yaftalayanlar için söyledik bu sözü. ki bu şekildeki tarikatlara ateistlerden çok dindar kesim karşıdır zaten.