taraf gazetesi

1.
ahmet altanın ceosu olduğu gazete...

tirajı ne kadar az gibi görünsede,
tükiyede kendi çapında söz sahibi olan birbirine zıt ne kadar kutup varsa,
tümünün elinden düşürmediği gazetedir...

satış bakımından bi zaman değildir tabii ki klasik söylemle...
ama etki bakımından havada karada 5 çeker...
devamını gör...
3.
çıktığı günden beri her gün okuduğum gazetedir. türkiye'deki gazetelere gazetecilik nasıl yapılır dersi vermiştir.
devamını gör...
internetten severek takip ederdim, köşe yazılarının en güzel yerinde devamı gazetede yazısından sonra yavaş yavaş soğuduğum gazete..
almak lazım destek olmak lazım da işte interneti de açık olması lazım..
devamını gör...
türkiye'nin şu anki durumuna gelmesinde şüphesiz çooook büyük payı olan gazete. eli öpülesi insanları barındırmıştır bünyesinde. devam etsindir, Allah razı olsundur.
devamını gör...
kürtleri kullanarak pkk propagandası yapan ve arkasında kesinlikle derin güçlerin olduğuna inandığım gazetedir.

özellikle ergenekon davasında yayımladığı deliller bu işin içerisinde olduğunun alanen delilidir.çok kısa sürede traj sağlayarak etkili olması ve gündeme bomba gibi düşen haberler yapması boş olmadığını gösteriyor.tsk ile alakalı ele aldığı yazılar ve zedeleyici tutumu , açılım sürecinde hükümeti destekler gibi görünmesi fakat yeri geldiğinde hükümet'e çatması yeri geldiğinde sen bi tanesin demesi normal değildir.resmen başlatılmış olan bir sürecin tezgahtarlığını yapmaktadırlar. tıpkı ergenekon davasının arkasında cıa , mit 'in istihbarat paylaşımı anlaşması yapması gibi.
devamını gör...
ak parti'nin muktedir olmasında payı yadsınamayacak kadar büyük olan gazetedir.

statükonun geriletilmesinde, askerin kışlasına çekilmesinde, derin devletin ifşasında ki rolüyle sivilleşme sürecini hızlandırmış, köhnemiş düzenden nemalanan bütün kesimlerin öfkesini üzerine çekmiş olmasına rağmen dik duruşundan zerre taviz vermemiş gazetedir.
devamını gör...
twitter hesabından her sabah şöyle bir twit veriyor:

roj baş #amed - good mornin #london - sabahul heyr #beirut - pari louys #erivan - sobh beheyr #tehran - bonjour #paris - günaydın #istanbul
devamını gör...
--- alıntı ---

taraf gazetecilik sanayi ve ticaret aş'nin halka arzı geri çekildi.

halk yatırım menkul değerler aş'nin kamuyu aydınlatma platformunda (kap) yayımlanan özel durum açıklamasında, taraf gazetecilik sanayi ve ticaret aş'nin 12 ocak ile bugün imkb birincil piyasada gerçekleştirilen talep toplama sürecinde, arz miktarının altında talep geldiği bildirildi.

--- alıntı ---

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
sağlıklı bir din eğitimi alamayan fakat dini hassasiyetlerinden de ödün vermeyen insanların en ciddi problemi "toptan süpürücülük" hastalığıdır.

taraf gazetesine bakışta da aynı hastalığın belirtileri görülmektedir.

şöyle bir düşünün taraf gazetesi ne yaptı bu güne kadar? ülkemizde hepimizi ayrı ayrı madur eden hangi tabuları yıktı, hangi açılmaz kapıları açtı?

herşeyden önce devlet içinde devlet olmuş, dokunulmazların şâhı haline gelmiş, her kesimden insanın şikayet ettiği fakat bunu açıktan dillendiremediği bir kurum olan türk silahlı kuvvetleri ile ilgili belgeleri yayınlaması unutulacak, unutturulacak bir faaliyet değildir! ordunun bazı terör saldırılarında ihmali olduğuna dair belgeler yayınlamasıyla belki o günden sora şehit düşecek yüzlerce masum mehmetçiğin canının kurtulmasına vesile oldular.

ergenekon soruşturmasıyla ilgili çoğu gazetenin korkup yayınlayamadığı pek çok bilgi ve belgeyi yayınlaması ise cabasıdır. devlet içinde devleti yöneten derin güçlerin, piyonların, tetikçilerin foyasını ortaya çıkartması unutulacak bir şey değildir!

wikileaks ve saros belgeleriyle hükümetin içine sızmış olan bazı art niyetlileri ortaya çıkartması, hükümetin yapacağı bazı yanlışlardan vazgeçmesine vesile olması, perde arkasında dönen bir takım dolapları görmemizi sağlaması unutulmamalıdır.

mehmet baransu'nun "o dört er böyle öldü: pimini çekip bombayı verdi" başlıklı haberini unutmayınız! bu haber sayesinde kaç mehmetçik daha "eğitim zaiyatı" bahanesiyle öldürülmekten kurtarıldı hesap edemezsiniz.

rahip cinayetleri, zirve yayınevi cinayeti, hrant dink cinayeti ve ortodoks kilisesi'nin marifetlerini taraftan öğrendiğimizi unutmayınız!

dağlıca, aktütün, gediktepe ve hantepe olaylarının iç yüzünü belgeleriyle beraber bizlere gösterenin taraf olduğunu unutmayınız! aktütün meselesini başbakan bile kapatmaya çalışırken "hata dediği 17 can" manşetini çekip başbakan'a ayar verdiklerini unutmayın!

pkk ile görüşmedim dediği halde görüştüğü ortaya çıkan başbakan'a "sattın bizi" diye manşet çekti bu insanlar. silahlı kuvvetlere karşı yumuşadığını hissettikleri an "paşasının başbakanı" diye manşet çektiler. bu adamların cesaretini silip atmayın! böyle cesurlar her ülkeye lazım dostlarım... düşünün anlarsınız.

tersane skandalının nasıl üzerine gittiğini ve bu sayede çalışanlar için çok ciddi iyileştirmelere gidildiğini unutmayın!

taraf kurulduğu 2007 yılından bu yana bu millete çok hizmet etti. bu kadar kolay harcamayın bu insanları! yazıktır. hataları varsa telefonları var, e-mailleri var bildirin şikayetinizi. lakin, şu ülkede tsk'ya, derin devlete, pkk'ya, hükümete, devlete herkese ama herkese yeri geldiğinde kafa tutabilecek tek bir gazeteyi de silip atmayın! kapatılır ya da kapanmak zorunda kalırsa çok ararsınız lakin bulamazsınız.
devamını gör...
--- alıntı ---

taraf gazetesi ile hükümet arasındaki gerginlik 'darbe günleri gibi' manşetiyle doruga çıktı. şimdiye kadar özellikle ergenekon ve balyoz gibi davalarda hükümetin yanında yer alan taraf, mit ile yargı arasında patlak veren gerginlik sonrası hükümet karşıtı yayınlar yapmaya başlamıştı. taraf, özgür gündem gazetesine verilen ceza sonrası ise ipleri iyice kopardı.

başbakan erdoğan ile giriştiği kavganın dozunu iyice artıran taraf gazetesi, erdoğan hükümetinin darbe hükümeti olduğunu ima etti!

--- alıntı ---

http://www.cogitosozluk.net...

devamını gör...
--- alıntı ---
taraf'ın bugünkü "ajan gazeteci" haberi sosyal medyada büyük tartışma çıkarttı. taraf gazetesi'ne "muhabirin hayatını tehlikeye attığı" için eleştiri okları yöneltildi. türkiye gazetesi'nin 25 gün önce aynı ifadeyi gazetecinin ismini açıklanmadan vermiş olması da taraf'ın haberini tartışmalı kılan unsur oldu.

gazeteciler.com'da yer alan habere göre, taraf gazetesi afp'de çalışıp mit'e de gönüllü olarak bilgi veren muhabirin ismini açık bir şekilde yazınca medyadan büyük tepki aldı.

afp, ismi deşifre edilen mustafa özer ile ilişiğini kesti. hedef haline gelen gazeteci yakın bir arkadaşına "bir haberle beni öldürdüler" diyerek dert yandı. özer'in terör örgütü pkk'nın ölüm listesine girdiği de iddia edildi.

bu gelişmeler ile birlikte taraf'a yönelik eleştirilerin dozu daha da arttı. "habercilik uğruna bir insanın hayatı karartılıyor" eleştirilerine muhatap olan taraf, hedef göstermekle suçlandı.
--- alıntı ---

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.