tatlım tatlım

1 /
dört tane kadın erkek ilişkisini aşama aşama işleyen komik yılmaz erdoğan filmi. ben izlerken sıkıldım. arada güzel espriler var ama oyuncular koca koca adamlar, oysa muhabbetleri ergen konuları. bana hitap etmedi.
ayrıca gerçekten böyle mi olduk, aşka, evliliğe, tanışmaya böyle mi bakmaya başladık, diye sordum. evliliği karşılıklı rekabete dayalı bir müessese olarak mı göreceğiz yani? bir de evlilik öncesi tanışma kısmı illa sulu sulu mu olması gerekiyor? çok mu takıldım bilmiyorum sonuçta komedi ama... bana fazla sıradan bir film gibi geldi. hatta film gibi de değil belgesel gibi...
yeni bir yılmaz erdoğan filmi.

fragmandan açıkça belli ediyor ki bu haybeden gerçeküstü aşk'ın sinama uyarlaması.

bir ilişkinin başlangıcından bitişine kadar bütün evreleri anlatan haybeden gerçeküstü aşk eşimle beraber izlediğim ilk yapımdı. şimdi sinema versiyonunu izlemek güzel olacak. zaten tatlım tatlım hitabı da oyunda bolca kullanılmıştı.

oyunda yılmaz erdoğan ve demet akbağ bir çifti canlandırmışlardı ama filmde 4 tane çift var.

oyuncular; çağlar çorumlu, serkan keskin, fatih artman, bülent emrah parlak, gupse özay, aylin kontente, şebnem bozoklu ve büşra pekin.

son birşey; eğer yılmaz erdoğan oyunlarının film versiyonlarını çekmeye başlamışsa bana bir şeyhler oluyor dört gözle beklenmektedir. paraya ihtiyacı varsa dükkanımı satarım o destek olurum o derece.