taylan antalyalı

1 /
Özellikle bu sezon kendisini ön plana çıkartan futbolcu. Hem savunma hem hücum yönünde oldukça geliştirdi kendisini ve her geçen gün daha fazla geliştiriyor. Savunma arkasına attığı paslarla bir dönemin Selçuk İnan havasını verdiği kesin. Mücadele hırsı ile sürekli ayakta kalmaya çalışıyor. Daha iyi yerlere gelebileceğini düşündüğüm bir futbolcu. Yani ligimizde zaten en iyi yerde ama daha iyi ligler, daha iyi takımlar neden olmasın?
italya'dan istenen futbolcu. palmeri'ye göre italya'dan birkaç takım kendisini izlemeye aldıklarını söylemiş. güzel bir haber. hafif bir 8'den iyi bir 6'ya geçiş yaptı ve bu haliyle italya'da oynamasını çok isterim. gerçekten hak ediyor. daha da iyi yerlere gelmesini temenni ediyoruz.
Düşüşü başladığında yine ne anası ne bacısı kalacak futbolcu. Evet melo'dan sonra 6 ve 8 oynayan oyuncumuz neredeyse olmadı, buna Selçuk İnan dahil. Taylan maşallah iyi performans gösteriyor, fakat tökezlemeye başladığında yapılacakları adım gibi biliyorum. Bizim sevgimizde de yergimizde de bir ayar yok. Dünde yine doğru olan birçok şeyi yaptı, asistinin benim için pek bir önemi yok. Top kapması, pas arası, ikili mücadeleye girmesi, iyi alan kapatması gibi detaylar daha önemli benim için.
dün akşam feguliye attığı pasta gözlerimin pasını silen, aklıma selçuk inan'ı getiren ve hatta duygulandıran adamdır...

ah be selçuk, meğer ne çok sevmişiz seni.
maşallah diyeyim öncelikle, nazar değecek diye korkuyorum. milli takıma falan da gitmesin, giden sakat ya da hasta dönüyor, eksik kalsın. gittikçe güzelleşen oyununu güzel gollerle de süslerse takımın vazgeçilmezi olur. sadece birazcık daha hırçın olmalı bence, o da öyle futbolcuları daha çok sevdiğimden.*
Dün ki çaykur rizespor maçındaki performansı iyiydi. İlk maçlarındaki ürkekliğini de attı. Topa daha sağlam basıyor, daha fazla sorumluluk alıyor. Dün şık golünden birkaç dakika önce yine ceza sahası dışından kaleyi denemiş ve fena da vurmamıştı.

Ayrıca daha gözü kara oynuyor ve etkili pres yaparak sık kullanılan tabirle rakibi ısırıyor. Top kapma mücadelelerinde daha sakin ve kontrollü olmalı, top çalma girişimlerinde kendisini ya da rakibini sakatlayabilecek kadar zorlayabiliyor. Bu kadar kasma aga rakip zaten 0-3 geriye düşmüş. Adam seni geçse de dört savunmacı arkadaşının arasında bir tane forvetleri var sadece.

Topu daha dikine oynayabilir ve rakibin orta sahasında oluşan boşluklarda enine pas yerine topla dikine dripling yaparak kanat hücumların defans arkasına sarkmasını sağlayacak melovari girişimlerde katkıya başlarsa bir iki sezon içerisinde kariyerinde de sıçrama gerçekleştirebilir.

Bir de fonetiği çok güzel isminin, tekerleme gibi.

Soyadındaki harflerden ismi de tekrar oluşturabiliyor. Veya telaffuz ederken de "tayl anantalyalı", "taylanan talyalı", "taylanantal yalı" gibi komikliklere alet edilebiliyor.

Sesli Geğirirken Dwyane Wade demek kadar eğlenceli olmasa da hoj.