Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşıyıp ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

1 /
kendisini takdir ediyorum.

bana 40 yıl verseler, tüm mesarifimi karşılasalar, bulabileceğin en gerzekçe yalakalık tiradını bul; ama öyle salakça olsun ki, öyle yapış yapış dalkavukluk ve yıkama yağlama içersin ki tüm ülke bunla çalkalansın deseler, bulamam.

bir de doktor muymuş neymiş. onlar adına ayrıca utandım.

bu kafaya söyleyecek hiçbir şey yok.

bu sığırlara hatırlatmak lazım ki, cahil çomar tayfası ve bunlarla ticaret yapan, cumhuriyet millet vb umrunda olmayan ekseri yöreleri okudukları liseleri belli thy'de malı götürmek için attıkları mailler belli hırsız tayfa olmasa, bu millet bir parmak şıklatmayla 50 tayyip çıkarır.

şu anda da yaladığınız şahsı beşe katlayacak beş isim sayabilirim.

bu millet zaten kendini küçük göre göre, eğitimden, ahlaktan, bilimden, aydınlıktan, aslında medeniyetten uzak dura dura bu hale geldi.

silkindiğinde vakit çok geç olacak, maalesef otobüs virajdan uçtu, zemine doğru hızla yaklaşıyor.

niye her şeyi yalamaya çalıştığını sorgulatıyor.

ayakkabısını öpmemiz falan dese onu da anlamaya çalışırım da neden yalıyor? burada fantezi tam olarak ne? açık söylense de anlasak artık.
Yani demek istiyor ki Tayyip gitse hiçbirimiz bir halta yaramıyoruz. Beş para etmez adamlarız. Ne yapıp edip Tayyibe sahip çıkalım diyor. Ben de onu diyorum. Allah uzun adama hayırlı uzun ömürler versin. Yoksa ne iktidarda ne muhalefette yerini doldurabilecek bir tane adam yok. Hatta iktidarı muhalefeti topla yarım Tayyip bile çıkmaz.
ya şimdi işin şakası falan bir yana, bu memleket insanının ezici bir çoğunluğu bu seviye şahsiyetsizliğin bir tık altını gerekli saygı olarak görür. ehh yaklaşık yarısı da bu seviyeyi ideal saygı seviyesi olarak görür. Bunun muhaliflikle veya iktidarlıkla da ilgisi yok; ülke insanının tabiatında bu var; ne yapar eder şahsiyetsizliği tercih eder. Çünkü kendi astının şahsiyetli olmasını kabul edemez. O nedenle üstüne karşı bir şahsiyet iddiasında bulunamaz. aman neyse ne
elle yalamak nasıl bir eylem diye hayal gücümü tetikleyen söz.

tayyip'in köpeğiyim diye bağırmaktan farksız bir söz.

he şimdi fark ettim, ıstırırım dememiş. bence bu kişinin sadakatinde sorun var.