telegram

1 /
Whatsapp’ta Bir dönem cia, mossad, kgb, mit gibi istihbarat örgütleri tarafından takip edildiğini düşünen sığır akrabalarımın akın ettiği uygulama. Evhamları çabuk geçti de yeniden Whatsapp’a dönüp hazır cuma mesajları ve dini paylaşım yapmaya başladılar çok şükür.
evvel gün yayınlanan güncellemesiyle sim kartsız kayıt olmayı mümkün kılmış olan anlık mesajlaşma uygulaması. gizlilik manyakları için yeni bir çağ açılıyor. zaten tel. no'sunu siz istemedikçe kimseye göstermemesiyle diğerlerinden öndeydi, şimdi bambaşka bir seviyede. doğrulamayı kendi blockchain platformları olan fragment üzerinden sağlanan anonim numaralar üzerinden yapacakmış, detayını bilmiyorum.
konum tabanlı. ''yakındaki kişiler'' sekmesi ile bir kaç kilometre çevrendeki kişileri gösteriyor, tabi o özelliği on konumuna getirenleri gösteriyor. Reklam amaçlı işe yarar diye düşündüm ama bir ara akın olmasına rağmen fazla kullanılmıyor buralarda. bir de emojileri çok şey, ne bileyim, saçma sapan hayvan şeysileri çıkıyor.
mantığını sevmekle birlikte kullanma sebeplerimi düşündükçe soğuduğum uygulama.

rehberime eklediğim herkesi kendine yüklüyor, rehberimden silsem de kendisinde muhafaza ediyor. kimde varım, kime ne bildirim gidiyor belli değil. ismimi, cismimi hiç belli edesim gelmiyor o yüzden, not safe enough.
cayır cayır coin analiz ve grafiklerinin paylasıldıgı 70 k nufuslu yerde adamın biri selfie paylasıyor çok ilginç insanlar var.