telegram grubu

1 /
bazı gruplara üyeyim, bazen yemek tarifi geliyor bazen sohbet locasında gırgır şamata. telegram açtığım günden beri bana verimli oldu. borsa takip ediyorum her şey var.
git
Kurulan grubun amacı bilgi içerikli faydalı bir durum için kullanılıyorsa çok güzel ancak; amacı sadece konuşmak için konuşmak olan bir güruh var her kafadan bir ses çıktığı için bilgi kirliliği söz konusu.
bazen çok hayırlı işlere vesile olan gruplardır.

aklınıza hemen evlilik geldi di mi, ama konumuz bu değil. Ramazan ayı için bir hatim grubu kuruldu. gruptaki herkese birer sayfa verildi ve günlük hatim yapıldı. Çok iyi oldu, çokta güzel oldu. 30 gün aynı sayfayı okuya okuya neredeyse ezberlemiştim.
bu aralar popüler olan gruplardır. meslek grupları, farklı sınavlara yönelik gruplar, film ya da dizi grupları derken saymakla bitmeyen gruplar var.

başka grupları bilemem ama şu bir iki senedir kpss ile ilgili grupların çoğunu takip ettim kendi meslek grubum ile ilgili olanları ve söyleyeceğim tek şey tam bir rezillik. bir öğretmen olarak resmen ileride çocuğum olursa yollamasam mı diye düşünmeye başladım. nedeni çok ama çok uzun olmadan bahsetmek istiyorum. kpss sınavı bitip takvim ve kontenjanların açıklanmasını beklediğimiz dönemde önce etkinlik kavgaları ile başladı süreç bir kısım takvim bir kısım kontenjan etkinliği yapalım diye birbirlerini yedi. sonra da branşlar arası üstünlük savaşı başladı. sınıf öğretmenliği ile ilgili bir grup vardı. orada kesin altmış bin öğretmen alınacağını branş sıralamasımda ilk on binde olanların rahat olması gerektiğini atanacaklarını falan söyleyip millete umut dağıttı ve heveslendirdi. nasıl bu kadar emin konuştuklarını anlamak ise akıl alır gibi değil. buna karşı çıkıp hayır yıllık alımlar belli üstelik ülkenin durumu da ortada ilk üç binde olanlar bile riskli ders çalışmaya başlayın takvimin ne zaman açıklanacağı belli değil geç olabilir diyenler hep linçlendi hakaretler edildi size mi soruldu fikirleriniz gibi cümleler kuruldu ve en son ne oldu sadece yirmi bin alım yapacaklarını ve bununda iki bin sekiz yüzü sınıf olacağı ortaya çıktı ve ders çalışmayanlar şok oldu. ha diyeceksiniz ki akılları yok muydu çalışsaydılar evet çok haklısınız hiçbir şeyin garantisi olmadığı bir dönemde kesinlikle çalışılmalıydı ama insanların içerisine bir kere o umutlar ekildi öyle bir durumda masaya oturup çalışmak çok zor. sonra milleti heveslendirenler bizine diyenler oldu ortaklıktan gidenler oldu falan. bu zamana geldik ve şimdi mülakatlar başlandı haliyle ek alım olup olmayacağı dedikoduları dönmeye başladı. yine bir grup kesin bilmem ne kadar alınacaklara başladı ve daha önce tecrübe edinenler ya d biraz aklını kullanıp düşünenler yapmayın ders çalışın gelirse hep beraber sevinelim ama gelmezse en aşağı bir buçuk yılınız gidecek diyenlere yine hakaretler söylenmeler yazılmaya başlandı hatta biraz daha giderse vatan haini ilan edilecekler. söylenenleri okusanız uslüpsüzlükta çığırlar açılıyor. yazık yazık geleceğin öğretmenleri bunlarsa vay bizim halimize. şu gruplara girseniz on dakika dayanamazsınız. tüm bu süreç bittiğinde ilk işim galiba telegramı silmek ve yoluma sakin sakin signal ile devam etmek olacak. daha fazla çok şey var ama yazdıkça daha çok üzülüyorum.
kullanıcı eklenerek, hatta kurucusu tarafından statü ve yetki atanarak mini bir site havası veren telegram grubu. üyeyi gruptan çıkar, çıkarıldığı bilgisini sil. temiz bir Sherlock kurgusu adeta.