telegram işkencesi

1 /
28 şubat postmodern darbesiyle daha içeri atılmadan, traş olurken yüzünü kesen ve ranzadan düşen! salih mirzabeyoğlu'nun bahsettiği işkence türüdür.
git
dediği gibi değilse bile, diğer işkencelerden yine de sağlam çıkabilmiştir. garibim hasan mezarcı, onun kadar şanslı olamadan mesih olmuştur. necip fazıl'ın tezgahından geçmiş olması, yazılarına yansıyıp kibir gibi görünebilir. kim bilir belki de, kibre karşı mütekebbirdir. elindeyse, öküze öküz olduğunu anlat demiştir. ne çare.
aşırı derecede egosantri sahibi, büyük oranda narsist ve cinsel bir takım sapkınlıklara sahip olduğu yazdığı saçmalıklardan belli olan salih mirzabeyoğlu kod adlı ( salih izzet erdiş) 'in tüm egosunun bir kaç dipçik darbesi ile berhava edilmesinden sonra uğradığı öz benlik yıkımını telafi edebilme adına, en az kendi kadar ruh hastası olan takipçilerine uğradığını söylediği işkence biçimi. bahsettiği kavram hali hazırda hiç bir yabancı kaynakta geçmiyor. zihin kontrolü denen şey bugün hala amatör düzeyde. zaten kitleleri manipüle edebilmek için cehaleti kullanmak yeterli. anlaşılan bu uydurma kavram da varolduğunu iddia eden bu acayip, çağdaş hasan sabbah özentisi liderle beraber ortadan kayboldu.
salih mirzabeyoğlu'nun hapishane hatıralarında adı sık sık geçen uzaktan elektromanyetik dalgalarla yapıldığını yazdığı bir işkence türü. mirzabeyoğlu hatıralarında bu işkencenin halüsinasyon görmesine sebep olduğunu bu nedenle kimsenin kendisine inanmadığını yazmıştı.
yol açtığı tesirler bakımından ölümcül potansiyel taşıyan ancak ‘öldürücü olmayan elektromanyetik silâhlar’ arasında yer alan bir zihin kontrol tekniği. Telegram kelimesi, salih Mirzabeyoğlu tarafında yazılan ve alt başlığı ‘Zihin Kontrolü’ olan Telegram adlı esere dayanıyor.

git