telekinezi

telekinezi, parapsikoloji bilim dalının incelediği önemli bir psişik güçtür. düşünce gücünü yoğunlaştırarak canlı veya cansız maddeler üzerinde etkiler yapılabilmesi gücüne denir. her ülkede bu uluslar arası bir sözcüktür. telekineziye psikokinezi de denir. kelime anlamı olarak tele uzak uzaktan anlamına gelen yunanca bir sözcüktür. kinezi ise hareket demektir. yani kelime anlamı olarak uzaktan hareket anlamına gelir.
devamını gör...
henüz bilim telekineziyi kabul etmiyor. ancak bu konuda kafa yoracak ve meseleyi bilimsel ve matematiksel olarak çözecek bilim adamlarına ihtiyacımız var. insan beyni ile cihazlar arasında kablosuz bağlantılar kurmamız için doğa bizi zorluyor. şahsen ben bazen cep telefonuma mesaj gelmeden bir kaç saniye önce beynimin ön kısmında bir basınç ve ağırlık hissediyorum. ve o anda aklıma gelen konu mesajdaki konuyla aynı oluyor. bunun bilimsel bir açıklaması olmalı. telekineziyi metal kaşıklara mal mal bakmaktan öteye taşıyacak bir dahiye ihtiyaç var.
devamını gör...
beyin gücüyle uzaktaki nesnelere hükmetme gibi bir şeydir. uzaktakini hareket ettirme gibi bir anlamı olsa gerek. bu yeteneğe sahip adamlara telekinetik denir. beyin gücüyle, hiçbir temas olmadan bir demir kaşığı eğip bükebilen adamlardır. 100 yıl önce yaşasalar kendilerine evliya gözüyle bakılması kesindir.
devamını gör...
telekinezi, düşünce gücü ile cisimleri oynatmaktır. olabilitesi yüksek bir durumdur bu sene sonunda daha çok inanacağım olaydır.(astronomik olaylardan sonra)

beyin gücü ile yapılabilecek şeylerden biridir. bilim insanın beyninin bütün bölümlerini kullanmadığını sadece ihtiyacı olan kısımlarını kullandığını biliyor,söylüyor durum böyleyken telekinezi saçma demek saçma olur. zira peyami safa'da romanlarında sıkça işler (telepati kısmını) telepati ile telekinezi kısmen farklı olsada ortak paydası aynıdır düşünce gücü. peyami safa'nın eserinde ( yalnızız ) yanılmıyorsam samim meral'in yanık kokusunu kilometrelerce mesafeden duyuyordu alıyordu ve evdekilere yanık kokusu var alıyor musunuz? herkesin hayır cevabından sonra telefon çalıyordu falan filan. meral çıtır çıtır yanmıştı(iğrenç bir finaldi peyami safa'ya çok kızmıştım ama öyle olması gerekiyordu) konu ile ilintili kısmı şudur; samim'in meral'in yanık kokusunu o kadar mesafeden alması beyin gücüyle alakalı. sadece o yönü ağır bastığı için sürekli beyninde o'nu düşündüğü için meral ile ilgili bir olayın yansıması direkt kendisine geldi,hissetti. bunlar olası şeyler. dejavu da vardır ama daha farklıdır bu. dejavu bilinçisizce olur farkında olmazsınız ama telekinezi telepati kimi zaman kişinin yoğunlaşması ile ilgilidir. herkesin beynini kullandığı alan farklı nereye yoğunlaşırsan orası gelişir. tamam kaşıkları zihin gücüyle bükmek,kırmak çok büyük bir yetenek sayılmaz lakin gittikçe geliştirildiğini düşünürsek ve dahası farklı alanlarında geliştiğini kırılma noktası o zaman yaşanır.

insanların elektromanyetik enerjisinin olduğu gerçektir zira namaz kılarken alnının yere değmesi vucudunda ki elektiriği düzenli olarak dünde 5 vakit boşaltması kişinin rahatlamasına yol açar dolayısı ile düzenli namaz kılan insanlar genelde sakin ve rahattır. (buradan islami mesaj vermiyor bilimsel bir olay)

telekinezi ile ortak paydası şudur vucutta elektirik var bir enerji var ve bu enerji bilinçisizce açığa çıkıyor kimi zaman herhangi bir stresli olay yaşamak tetikliyor kimi zamanda adrenalin seviyesinin yükselmesi. eğer ki kişi bilinçli bir şekilde beyin gücüyle birlikte enerjsini kontrol edebilirse mümkün olabilecek şeydir.

nitekim teoridir. rus ve israil psişikleri vardır ama neyse. teoridir..
devamını gör...
bir teoriye göre, oy verecek seçmenlerin tercihlerine müdahalenin de mümkün olduğu söylenen olay. partinin logosuna konulacak hipnotik bir nesne ve mütemadiyen bu işi bilenlerin yaydığı enerjilerle, korunmasız insanların bilinçaltı kuantum düzeyine etki edilmesi olayıdır.

bu etkinin ispatı olarak da, seçim öncesinde hep aynı siyasi kişilerin rüyada görülmesi olayıdır. telekinetik etkinin tezahürü (eğer şanslı iseniz) rüya yoluyla olur ve hatırlanabilir. ama çoğunlukla hatırlanmaz ve hiç düşünülmez bile...

saplantılı derecede siyasi bir düşüncesi olanların, kendinde bu etkinin olup olmadığını sorgulamasında yarar vardır.
devamını gör...
12. (Tematik)
telekinezi (yunaca), uzak anlamındaki “tele”ve “hareket” anlamındaki “kinesis” sözcüklerinden türetilmiş bir kelime olup en basit anlamıyla; cisimleri düşünce gücümüzle kontrol etme yeteneği olarak tanımlanabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.