telekinezi

1 /
Telekinezi (yunaca), uzak anlamındaki “tele”ve “hareket” anlamındaki “kinesis” sözcüklerinden türetilmiş bir kelime olup en basit anlamıyla; cisimleri düşünce gücümüzle kontrol etme yeteneği olarak tanımlanabilir.
bir teoriye göre, oy verecek seçmenlerin tercihlerine müdahalenin de mümkün olduğu söylenen olay. partinin logosuna konulacak hipnotik bir nesne ve mütemadiyen bu işi bilenlerin yaydığı enerjilerle, korunmasız insanların bilinçaltı kuantum düzeyine etki edilmesi olayıdır.

bu etkinin ispatı olarak da, seçim öncesinde hep aynı siyasi kişilerin rüyada görülmesi olayıdır. telekinetik etkinin tezahürü (eğer şanslı iseniz) rüya yoluyla olur ve hatırlanabilir. ama çoğunlukla hatırlanmaz ve hiç düşünülmez bile...

saplantılı derecede siyasi bir düşüncesi olanların, kendinde bu etkinin olup olmadığını sorgulamasında yarar vardır.
henüz bilim telekineziyi kabul etmiyor. ancak bu konuda kafa yoracak ve meseleyi bilimsel ve matematiksel olarak çözecek bilim adamlarına ihtiyacımız var. insan beyni ile cihazlar arasında kablosuz bağlantılar kurmamız için doğa bizi zorluyor. şahsen ben bazen cep telefonuma mesaj gelmeden bir kaç saniye önce beynimin ön kısmında bir basınç ve ağırlık hissediyorum. ve o anda aklıma gelen konu mesajdaki konuyla aynı oluyor. bunun bilimsel bir açıklaması olmalı. telekineziyi metal kaşıklara mal mal bakmaktan öteye taşıyacak bir dahiye ihtiyaç var.
telekinezi, parapsikoloji bilim dalının incelediği önemli bir psişik güçtür. düşünce gücünü yoğunlaştırarak canlı veya cansız maddeler üzerinde etkiler yapılabilmesi gücüne denir. her ülkede bu uluslar arası bir sözcüktür. telekineziye psikokinezi de denir. kelime anlamı olarak tele uzak uzaktan anlamına gelen yunanca bir sözcüktür. kinezi ise hareket demektir. yani kelime anlamı olarak uzaktan hareket anlamına gelir.