tereyağı

1 /
piyasada en ucuz olanlardan birisi a101'de satılan milkten markalı üründür. üreticisi yörükoğludur. süt yağı oranı yüzde 82 olmakla birlikte piyasadaki popüler birçok markanın süt yağı oranı yüzde 80'dir. içeriğinde koruyucu ve renklendirici yoktur. aynı şekilde mis markalı tereyağı da aynı özelliklere sahiptir. paranızı boş yere "bilindik markalara" kaptırmayın.
Hakiki olanı sadece devlet ve millet tarafından küçümsenen köylüler tarafından üretilmektedir.

Sen, tayyib'in dandik üniversitesinden mezun olduğu için havalanan, köye gitmek istemeyen, sadece memur olmak isteyen, planında heçbir üretim olmayan zat! Sen tereyeğı yiyemezsin. Marketlerden aromalı sahte ürünler ye.
Trabzon/tonya bunun yapımında baya iyidir. Yani en azından şöyle söylemiş olayım: Trabzon tereyağından yapılan pilav dehşetül vahşet olmaktadır. Piyasada sahtesi çok. Orijinali tadindan, kokusundan anlarsın. "ben anlayamam" diyorsan sana bir ipucu vermiş olayim: eritildiği zaman köpürmesi... eğer yağ eritildiği zaman köpürmüyorsa o tırışka.
Youtube da gezerken çamaşır makinesinde tereyağı yapımı diye video gördüm Ağzım açık kaldı. dedim böyle bir teknolojiyi tereyağı imalatına indekslemek dahiyane bir fikir. Allah ın izniyle bu ülkede atom bile yapılır. Çamaşır makinesinde tereyağı yapıyoruz la.*