tezsiz yüksek lisans

1 /
normalde akademide ilerlemek istemeyen, çalıştığı alanda kendini geliştirmek isteyen insanların başvurması gereken ama türkiye'de cv'de dursundan başka bir işe yaramayan eğitim.

uzun yıllardır başvurmak için tek şark diploma notu. kolayca derece yapabileceğiniz bir üniversitede okuduysanız kapılar size ardına kadar açık ama mesela benim gibi bölüm birincisinin ortalamasının bile 86 olduğu bir yerde okuduysanız hiç şansınız yok.

ya ales şartı geri gelmeli ya da üniversitelerdeki eğitim kalitesi birbirine yaklaştırılmalı.
bu değil de doktora yapmak istiyorum Anadolu ünivresitesi AÖF üzerinden. nasıl oluyor, ne kadar ücreti var gibi bilgilere bir türlü ulaşamadım ama
Eskiden askerden kaçmak isteyenler yapardı ancak artık o ihtimal de kalmadı. Buna vereceği parayı bedelli için verir.

Bunun dışında Belli yaşı aşmış, örgün okuma olanağı ve zamanı olmayan kişiler için tercih edilesidir. Kariyer basamaklarını tırmanmak isteyen 28 yaş üstü kişiler için bence uygun. Ancak üniversiteden yeni mezun olmuş genç dimağlar, yüksek lisans yapmak istiyorlarsa bundan uzak durmalıdır. Tecrübe ederek öğrenmeyin bunu. Paranıza yazık olur.

Örgün ve tezli imkanı olan taze mezun, uzak dur...
Her bir ders için 1350 tl harç parası istediği için vazgeçtiğim eğitim.

İki dönem toplam 20 dersten 27 bin tl eder. Of saçmalık yani. Ben 5 sene lisans okudum. Lisans boyu harcadığım paraya yakın bir meblağ resmen.

Hayır bir de bitince sanki direkt iş sahibi olacağız. O da belli değil.