the big bang theory

#sinema/tv 

gitgide tavan yapan esprileriyle izlemekten asla vazgeçilmemesi gereken dizidir. her bir karakter ayrı bir vakadır. güzel dizidir vesselam.
devamını gör...
yok böyle bir sitcom diyoruz.amy karakteri dışında her birini ayrı ayrı sever sayar güler izlerim.dizinin yaratıcı chuck lorre
sheldon cooper karakterini canlandıran jim parsons 68.altın küre ödüllerinde en iyi komedi aktörü ödülünü aldı.
(bkz: sheldon cooper)
devamını gör...
sheldon varsa tamam dedirtir. bir de ince esprileri vardır ki bazı arkadaşları: alt yazıyı kaçırdım, ne dedi? gibisinden sorular sormaya mecbur eden dizidir.
devamını gör...
her izleyen anlamaz bu diziyi. sadece gulunmesi gereken yerde sitcom oldugundan mutevellit gulme efekti verildigi icin gulunulmesi gerektigini anlar hepsi bu.
ki bu da tum esprilerin yarisindan cogunu icerir.

basit bir ornegi icin, sheldon'in maskeli baloda doppler etkisi kiyafeti giydigi bolum.
kac kisi doppler effect lafini duyunca guler ki?
devamını gör...
her izleyen kendince bi şey anlar bu diziden. karakterler fizikçi olsa bile esprileri anlamak için fizikçi olmanıza gerek yoktur. 40 yılın başında fizik bilmenizi gerektiren esprileri kaçırabilirsiniz. ama fizik dışında yüzlerce konuyu içeren espriler vardır. ve aynen fizik bilmeyenin anlamayacağı espriler olduğu gibi mesela süper kahramanlar hakkında veya star wars hakkında bilgisi olmayanın da anlamayacağı çok sayıda espri içerir.
devamını gör...
ne fizikten ne de çizgi romanlardan, süper kahramanlardan zerre anlamadığım halde bayıla bayıla izliyorum. favorim de o yahudi olan, yazık en çok ona acıyorum yaa*.
devamını gör...
hakkında bu kadar entry girilince yeni bölüm yayınlandı sandım..
devamını gör...
4.sezon 22.bölüm yayınlanmıştır.

--! spoiler !--
sheldon'ın bulduğu satranç oyunu
raj'ın acınası durumu
barnettanın dürüstlüğü
pennynin ayakkabıları ile hafızalara yer edecek.
--! spoiler !--
devamını gör...
bu hafta final bölümü ile sezonu kapattı. vay be dört sene olmuş. hala taptaze ve komedi dolu muhteşem bir seri. ikinci yılında illallah dedirten türk dizileri ders alsınlar biraz.
devamını gör...
son sezonunda karakter sayısını haddinden fazla artırdıklarını düşünüyorum. 4 ana karakter üzerinden giden zaten 20 dakikalık bir dizi. 4 olan ana karakterlerin sayısının ilave olarak gelen bernadette, amy ve priya ile birlikte 7 ye çıkması bence iyi olmadı. dizinin akışında bi sorun var gibi. sheldon gibi bir karakter varken onun birebir aynısından bir tane daha olması sheldon'ın orijinalliğini azaltıyor. izleyiciyi de yoruyor. priya zaten olumsuz elektriği olan bir karakter. penny sevgimden de olabilir ama kendisinden hiç hoşlanmıyorum. bernadette'in varlığı ise howard'ın abazanlığını ortadan kaldırdığı için howard'ın enteresan abazanlıkları üzerine izlediğimiz komik sahneler de ortadan kalktı.

3 karakter de zararlı. ey senaristler buradan size sesleniyorum. son bölümde priya'nın gideceğine dair işaretler aldık ama priya yetmez. diğerleri de gitsin.
devamını gör...
sezon finali tadı damağımda kalmış bir bölüm ile yayınlanmış.raj için ciddi sıkıntılar vardı.çözümü daha sıkıntılı oldu gibi.sheldon ve o inanılmaz esprileri,mimikleri yeter de artar.eyvallah ama lenoard gittikçe pasifleşiyor.böyle sevimsiz gıcık bir karaktere dönüşüyor.yeni sezonda toplanmasını istiyoruz.ayrıca howard, o eski pislik gitti yerine mülayim biri geldi.onun da yeni sezonda yeni pisliklerle karşımıza çıkmasını http://istiyorum.değişmeyen tek karakter sheldon http://oldu.ve lütfen değişmesin.
devamını gör...
sezon finali defalarca izlenecek kadar güzel olmuş. hele sheldon'un dizi başındaki gülme çabaları müthiş sempatikti. çok seviyorum bu adamı ya.. priya da gidiyor diziden çok şükür.
devamını gör...
bu hafta 4. sezon finalini tamamlamış dizi. tabi sezon biterken 6. sezona uzatılması biz sevenlerini bir nebze olsun sevindirmiştir. yeni sezonu merakla bekliyoruz.
diğer yandan bu sezonla ilgili bir spoilerda vermeden entryi tamamlamayacağım:

--! spoiler !--

fbi ajanı ablanın nasa için soruşturmaya geldiği sanırım s04-07 den beri rajesh dizide adım adım hak ettiği yeri aldı. im yankee doddle boy..diyişine hala hatırladıkça gülerim. diğer hintlimiz priya için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. cambridge'i birincilikle bitirmiş olabilir ama hukukçu salak bir kız nihayetinde. aksanı bozuk, gereksiz egosu filan iyyh.. zaten hintliden çok güney amerikalılara benziyor. amy sezonun ortasına kadar hele şu sheldon'a the humanities !.. diye höykürtüp zengin partisine gönderdiği bölüm ve sonrasındaki bir iki bölüm favori karakterlerimden biri haline gelmişti. ama şu son birkaç bölümdür uyuz feminen tavırları vs. ondan da soğumaya başladım. bernadette içinde farklı şeyler söylemeyeceğim. penny nin yanında çalışmaya başladıktan sonra- microbiolog masterin var, cheesecake factory de işin ne kızım senin!?!?!- böyle salak duygusal patlamalar, espriler filan ondan da soğudum.bu sezon kızlarda iş yok abi. tabi howardın anasını unutmayalım. böyle giderse önümüzdeki sezon onuda göreceğiz. son bölümde fotoğrafını görme şerefine nail olduk ki,bu teyze besbelli koparacak bizleri. gelelim erkeklere, leonard için genelin kanaatinden farklı düşünüyorum. aptal priyayı benimseyemedik ondan karakterden de soğuduk. yoksa o milyarder ablayı yemeğe çıkardığı bölüm olsun. aquamen- greenlighter geyiğini çevirdikleri justice league bölümü olsun.robot soruşturması bölümü olsun say say bitmez beni fazlasıyla güldürdü. howardın ana karakter olarak düşünüldüğünü anımsayınca bir tuhaf oluyorum adam her sezon bir adım geriye itiliyor. bu sezon beni hiç güldürmedi heralde. kırmızı taytlı komik adam, sheldon un özrünü bile kabul etmeyen, tripler atan duygusal yahudi oldu çıktı. evlenirse dizide hiç çekilmez olur. pis yahudiyi geçiyorum. sheldon içinde söylenecek çok fazla şey yok.

--! spoiler !--
devamını gör...
sheldon karakteri ile beni benden alıp götüren dizidir.
"soft kitty, warm kitty, little ball of fur,
happy kitty, sleepy kitty, purr, purr, purr..." (bu penny'nin söyledi değil sheldon'ın söylediği versiyon)
devamını gör...
vakit öldürmek için değil gülmek için izlediğim yegane dizi. himym ile karşılaştırmak doğru olmaz, kulvarları çok ayrı bence.
devamını gör...
obsesif-kompülsif etkilerin sıklıkla işlendiği, gün görmemiş düşünce akımıyla güldüren bir dizi. *
devamını gör...
çok zeki birini komik gösteriyor gibi yapıp acınası gösteriyorlar bence. bu dizinin empoze etmeye çalıştığı şey şu aslında:'istersen dahi ol, ama davranışların herkesinki gibi olmazsa insanlar sana sadece güler/acır' *
devamını gör...
--! spoiler !--

sheldon'ın evdeki acil çıkış yerlerini fosforlu boya ile yere çizmesi ve lambalar kapanınca yerde fosforlu yön işaretlerinin belirmesi beni benden etmiştir.

--! spoiler !--
ayrıca bu hafta 5.sezon 12.bölümü çıkmış dizidir..
devamını gör...
eski tadı alamadığım dizi. sheldon cooper eskisi kadar gıcık değil, howard pisliğin teki değil, lenoard gittikçe düzgün bir karakter oluyor. şu kantinde denk geldikleri sheldona gıcık olan fizikçi zeki kadın ve amy kapışsa mesela ne bilim bi ekşın olsun yahu.
devamını gör...
ve işte son bölümde görmek istediğim sheldonı gördüm. mesudum. o kahkaha atması yok mu yarabbim nasıl güzeldi o kısmı.
devamını gör...
başlangıç animasyonunda arka arkaya resimler akıyor hani. her resim eşit sürede ekranda kalıyor fakat bir tanesi diğerlerinden hem alakasız hem daha uzu kalıyor. şu resim: http://tinyurl.com/bpgbv4o

çok tırstım artık izleyemiyorum. *
devamını gör...
s5b22 yayınlanmış bayadır böyle gülmemiştim. şu adını unuttum şimdi çizgi roman dükkanın sahibi, çoggomik.
devamını gör...
s5b23 ile umarım sezonu kapatmazlar. böyle sezon finali olmaz çünkü.
bu bölüm ile 100 bölüm yayınlanmış olmuş. bunun için de özel bir bölüm çekilmiş. kesinlikle izlenesi. ana karakterler ile kısa röportajlar var.

100 bölümde karakterlerin nasıl değişmiş olduğunu da görüyoruz. chuck lorre bill prady ile konuşurken çıkmış konusu. sanırım bill bey böyleymiş, asosyla fakat çok zeki. aslında ne kadar basit bir konusu olduğunu kendileri de söylüyor. yani çok zeki fakat 4 genç ve seksi bir komşu ile olaylar gelişiyor. dizinin tutacağını hiç düşünmemişler. ilk bölüm iki kere çekilmiş.işte böyle.
devamını gör...
arkadan gelen kahkaha sesleri yüzünden soğuduğum dizi.

yeter olum yeter ! sheldon "a" dese basıyorlar efekti. olum bırak seyirci istediği yerde gülsün. "olum gülme efekti koymuşlar kesin komik hadi gülelim bari" havası iğrenç lan. gülme efektini duyduğum an koşarak uzaklaşasım geliyor. öf o ne iğrenç gülme sesidir. öyle kahkaha mı atılır ya hu.

bu arada sitkom gülücüklüğü de zor iş be usta : http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
altıncı sezonu 28 eylülde başlayacak olan dizi. heyecanla bekliyoruz.
devamını gör...
altıncı sezon ilk dört bölümü izledim. howard ne karizma olmuş öyle. pek gülemedim bu dört bölüm içinde. sadece 4.bölüm iyiydi. sheldon ve howard olmasa sanki gitmeyecek gibi. ya da bakalım belki toplar kendini. şu eski bölümlerdeki fizikçi kadın gelse de sheldon ile atışsa abri. ne bilim daha bi bazinga biel duymadık.

bu arada sizi hiç ilgilendirmiyor biliyorum ama üzerinde bazinga yazan tişört aldım. *
devamını gör...
sheldon cooper bildiğin kayışı atmış bir zevat. bilim adamı olması daha mı komik yapıyor bu durumunu bilemedim.
devamını gör...
yapımcısı dizinin amerika'da gençleri tekrar bilime yönlendirdiğini iddia etti. eskiye oranlar daha fazla genç matematik, fizik vs seçiyormuş. *
devamını gör...
sheldon hariç tüm karakterler evrim geçirdi. yeni halleri eski kadar komik değil.sheldon ın lipton ice tea ile sarhoş olduğu bölüm ve o sahne mükemeldi. bırakın diğerlerini sheldon üzerinden yürüyün bari.

(bkz: bazinga)
devamını gör...
altıncı sezon on üçüncü bölüm efsaneler arasında yerini aldı.

--- alıntı ---

sheldonın navigasyon cihazına kendi sesini yüklemesi
karşısındaki bayanın siyahi olmasını ima etmeden köle olduğunu söylemesini burada zaten feci güldüm
yine sheldonın tam gaz konuşması yaparken üstüne çöp atılması aklıma geldikçe gülüyorum.
pennynin bir şey öğrenince diğer kızlara bastığı hava
çizgi roman dükkanında stuartın tepkisi.bence bu adama daha çok rol verilmeli.
20 dakika boyunca tüm bunlar ve fazlasının olması. evet efsane bir bölüm.

--- alıntı ---
devamını gör...
ciddi ciddi karına ağrılar girmesine sebep dizi. hele ki sabah sahurdan sonra izleniyorsa, anne ve baba uyanmasın diye kahkahalar içe gömüldüğünden sağlık için daha sıkıntılı oluyor.
neyse ki geç keşfetmişim bu diziyi. bitmesine daha epeeey var.
devamını gör...
enteresan dizi. ikii bölüm izledim komik olduğuna karar verdim.
devamını gör...
özledik. ara sıra düşünürüm. türkiye de bu diziyi uyarlamak isteseler kim hangi rolü oynar diye. şu an sadece penny ve stuartın karşılığını buldum ha bir de lenord.

penny = aysun kayacı *
stuart = kaya akkaya
leonard leakey hofstadter = erdem uygan

aha bi tane daha buldum

amy farrah fowler = devin özgür çınar

ben bi düşüneyim bu işi.edi-t-büdü: düşündüm. bir yazarımız ile baya beyin fırtınası yaptık hatta ve howar ile sheldonı buldum..

howard = engin hepileri

raj ise emre karayel

vallahi olur. bi düşünün yapımcılar.

sheoldon için alp kırşan hepimizin aklına gelen fakat öner erkan da güzel olurmuş bak.

not: işim yok evet.
devamını gör...
yeni sezonda başrol oyuncularının bölüm başı 1 milyon dolara anlaştığı söylenen dizi.

(bkz: çüş)

(bkz: hop)

(bkz: yuh)
devamını gör...
başrol oyuncularının maaşına yapılan hayvani zamdan sonra kalitesi bozulacak dizidir. bozulmasa da öyle algılanacak bi şekilde. aha da buraya yazdım.
devamını gör...
kısa sürede kendimi onlardan ya da onları bizden gibi hissetmeme sebep olamamasına rağmen (evet adamların yaşayış tarzı bizden çok farklı ) samimiler, özgünler ve bence izlenesiler. sheldon'ın (jım parsons) dizinin elebaşı olduğunu düşünsem de diğer altı karakterde kandi içlerinde oldukça iyiler. ne diyeyim 8.sezonu iple çekmekteyim. haydi gelsin eylüül .
devamını gör...
8. sezonu bu gece başlayacak olan dizi. yayın gününü perşembeden pazartesiye aldılar. sabah 6 gibi internete düşer. işin güzel tarafı sezona 2 bölüm yayınlayarak başlamaları.
devamını gör...
bunun şeldınını karşıma koyun sabaha kadar bazinga desin nütfen.
devamını gör...
kesinlikle çok iyi kafalara sahip adamlar tarafından yazılıyor olsa gereken bir dizidir.
şöyleki yaptığı atıflar falan çok iyi geçen gün bir sosyal bilimci olarak benim kalbimi kırdılar mesela,
sheldon sosyal bilimlerden bir araştırmadan bahsediyor, leonard soruyor sen ne zamandır sosyoloji okuyorsun, -herkes tuvalete gider. diye cevap veriyor.
bi de geçen sezon, bıyık kelimesini telaffuzuyla dalga geçtiklerinde raj:
-her bir amerikalıya karşılık 4 hintli var, yani biz nasıl söylüyorsak o doğrudur.
bu arada her doctor who göndermesinde kalbimi çalıyorlar.
devamını gör...
bir zamanlar çoook sevdiğim, lakin yazın gazze operasyonu sırasında mayim bialik'in israil askerlerine yardım edeceğini açıklaması, sonra ona tepki verenlere karşı jim parsons'ın onu desteklemesi sonrasında feci soğuduğum dizi. izleyesim gelmiyor cidden.
devamını gör...
güzel diziydi izliyordum üniversitede sonra nedense bıraktım. en son howardın düğününde bırakmıştım sanırım. ama sheldon ve howardın annesi efsanedir.
devamını gör...
en zor zamanlarımda bile yüzümde gülümseme oluşturabilen komedi dizisi. * * *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.