the independent

referandum yorumu:

"türklerin yolu avrupa ile kesişecek. 1923’ten beri gücü elinde bulunduran eski otoriter elit ile hükümet arasındaki güç mücadelesinde erdoğan bir adım önde."
devamını gör...
--- alıntı ---

ingiltere'de tirajı 250 binlere düşen ındependent gazetesi, mart ayından itibaren kağıt baskıya son veriyor. ındependent sadece internet gazetesi olarak yayınlanacağını açıkladı.

--- alıntı ---

*
devamını gör...
bir yazarı "musul operasyonu türkiye-ırak savaşını tetikleyebilir" minvalinde bi'şeyler yazmış.

bunu bir ingiliz yayını yazında insan dikkat kesiliyor, demek ki istenenlerden biri de bu. türkiye'ye yeni bir cephe daha açmak. esasında çapulcu haydar el ibadi'yi üzerimize salan iran. ancak iran'ın şimdiki yönetimini bu günler için hazırlayan kim, ona da bakmak lazım.

türkiye musul konusunu hafife almıyor gerekirse müdahale edeceğini belirtiyor. bu da independent yazarının işaret etmek istediği noktayı açıklıyor aslında. peki tek başına musul'a girebilir mi türkiye? yani bir güçlü müttefiğe ihtiyaç yok mu? elbetta var. türkiye henüz tek başın oyun kuracak güçte değil ama oyun bozabilecek güç ve etkidedir.
devamını gör...
yemleme mi yoksa başka bir numara mı var şöyle bir haber var:

"donald trump gülen'i türkiye'ye iadeye hazırlanıyor". robert fisk imzali bir yazı. temkinli yaklaşmak lazım ancak yine bazı işaretler verebilir bu haber/yazı. ayrıca tipik üsten bakan batı kafasıyla yazılmış bir sürü ön-yargılarla dolu bir yazı..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.