the boys

1 /
güzel bir amazon dizisi. bizim süper kahraman dediğimiz ama o sözde kahramanların özde tam bir şerefsiz olduğunu anlatıyor. zaten ben de hep böyle düşünürdüm. yani marvel kahramanlarına bakıyoruz hepsi melek melek, nefsi levvame makamındalar sanki! ama bu dizideki kahramanlar böyle değil, gayet insaniler. dizide süper kahramanlar halka karşı kendilerini kahraman, iyiliksever, her zaman haklının yanında olan, asla puştluk yapmayan bir profilde gösteriyorlar ama arka planda bu sıfatların tam tersine sahipler. aynı günümüzdeki süperstarlar gibi.
Yeni izlemeye başladığım amazon dizisi. İlk iki bölümünü dün gece izledim. Bugün de 3. Bölümünü izledim. Anam bi heyecanlandım koşarak odamdan geldim sonra köşeye ayağımı bir çarptım kıtırt diye ses geldi ve dayanılmaz bir acı. Neyse dayandım biraz sonra acile gittim sonuç tabii ki kırık 4-6 hafta rapor.
2. sezonu bitirene kadar başlığa özellikle gelmemiştim spoiler yememek için, artık gönül rahatlığı ile yazabilirim.
son yılların en başarılı dizilerinden diyebilirim, aksiyonun yanına yer yer başarılı serpiştirilmiş komedi de ayrı bir hava katıyor.

boş olanları yavaş yavaş doldurulmak üzere önemli karakterler:

(bkz: billy butcher)
(bkz: hughie campbell)
(bkz: mother's milk)
(bkz: frenchie)
(bkz: kimiko miyashiro)
(bkz: homelander)
(bkz: annie january)
(bkz: queen maeve)
(bkz: a-train)
(bkz: the deep)
(bkz: black noir)
(bkz: stromfront)
(bkz: translucent)
Amazon prime'ın süper kahraman dizisi. Bu dizide alışılagelmişin dışında süper kahramanlar iyi değil, kötü olarak işlenmiş. Bu da diziyi diğer süper kahraman dizilerinden/filmlerinden farklı kılıyor. Dizide ki süper kahramanlar marvel ve dc'nin süper kahramanlarının çakmaları. İlk başta dizideki karakterler biraz oturmamış gibi geliyor ama sonra alışılıyor. İzlettiriyor kendini. İzlenebilir, güzel bir yapım.