the walking dead

1 /
Rick Grimes bir daha diziye dönmeyebilir. Ayrı sinama filmleri çekecekler o karaktere.
The walking dead suyu çıkan bir yapım. Bu diziyi bitirdikten sonra 2 tane yeni spinoff of dizisi çıkarıcaklarmış.
Bir nevi artık heyecan yaratmayan dizinin adını değiştirip devam edecekler. Tekinde başrol daryl olacak. Yani temeli bitmiyor evren devam edecek.
Rick in başrol olduğu sinema filmleri , 2 tane yeni walking dead , fear olan yan dizisi bir de bu yıl bitmeden çıkacak olan the walking dead beyond la 4 tane dizi , 3 tanede sinema film serisi doğurmuş olacak. ileride tekrar 4ü nü birleştirir devam ederler The walking dead diye.
11'inci sezonla birlikte noktayı koyacağı açıklanan dizi. sanırım 9'da bırakmıştım. rick'in son durumdan habersizim ve sürpriz olarak kalmasını temenni ediyorum.
Zombi deyince aklima geliveren muhtesem baslayip her uzayan sey gibi bozan dizi. İlk basladiginda nasil da heyecan vericiydi oysa. Kahramanlarin ayrilmasi, kavusmasi, olulerin yurumesi. Her sezon ve her bolum ayri bir macera. Zombi temasi seven insan icin, boyle bir dizi bulunur bir nimet
Olmustu. Zombi dediysek oyle asiri bir atraksiyonlari yok bu dizideki hayvanlarin, ancak yuruyor ve yakalarsa isiriyorlar. Saflar biraz. Sese ve kokuya duyarli. Eger onlarin pis kokusundan surunurseniz sizi anlamiyorlar bile. İlk uc sezon muthisti. Dort ve bes ile de idare ettim. Ama sonra giderek tekrara dustu dustu ve telif hakki ile de kayboldu. Olsun, yeri ayridir yine de. Kopmak da sevmeye dahil bu konuda.
izleyen bilir salgın başladıktan sonra her geçen gün yaşam koşulları kötüye giden dizi.

Bugünlerde bizim yaşam koşullarımızda da önemli değişikliler oldu.

Önce okullar belirsiz bir tarihe kadar kapandı. Birçok insanın iş yerleri kapandı. Camiler kapandı. Hayatımda ilk defa cuma namazının kılınmadığına şahit oldum. Piknik yapmak bile yasaklandı. Kafeler eğlence mekanları derken lokantalardan da masalar kaldırıldı. 65 yaşının üzerindeki insanlara sokağa çıkma yasağı geldi. Bu gidişle hastane market eczane dışında açık yer kalmayacak. Ve hepimiz biliyoruz sokağa çıkmak da yasaklanacak.

Sonuç olarak bizde de her şey kademeli olarak kötüye gidiyor ve nerde duracağı belirsiz. Bir zombimiz eksik.
5/6. Sezonda sonu gelmeyen mücadele serüveni bıkkınlık yaratmıştı. 3 yıl sonra son yayınlanan bölüme göz attım. Hala göçebe yaşam tarzı hala belirsizlik değişen tek şey diziye giren yeni karakterler ve diziden çıkmış karakterler; kış gelmiş şükür 9. Sezonda...

senarist ölmedi.
senelerdir izlemeyi beklediğim, sezonları biriktirdiğim dizi. 2 günde ilk sezonu izledim, şu an için çok da abartıldığı kadar bir dizi olduğunu düşünmüyorum,bakalım zaman bu düşüncemi değiştirecek mi..