tıpçılarla aynı masada oturmak

1 /
Bi kere iş sebebiyle kocaman bir masada oturmuştum.
Başhekim bir yanda ve büyükten küçüğe başkalarıyla. o masa etrafında kelli felli adamlar ve döpiyesli hanımların ağırlığıyla bilmedikleri yokcasına konuşup durdular ve isteklerini ilettiler. Her detayı burnundan getirircesine araştırıp, araştırttıp soruşturdular ve olması için çabaladılar. Sonra ne oldu dersiniz? O kocca hastanenin doktor olan yöneticileri projeyi aldı, bayram harçlığı gibi para verip hadii bakam dedi. Kendileri bilir, hiiç yanii. Sonra onlar uğraşıyor, ben değil.
bir masayı ve şanslıysanız bir masaüstünü paylaşmaktır. biz mesela oturup bol bol yemek yiyoruz, gülüşüyoruz. sohbet ediyoruz, susuyoruz. diğer etiketliler ne yapıyorsa onu yapıyoruz masada.
iki kere bilemediniz üç kere düşünülmesi gereken hadise.

okuldur derstir bahsetmez, sizinle dünyası değişsin farklı konulardan bahsetsin ister, ön yargınızla gelirseniz de susturup konu anlatır size mazallah.

korku/gerilim, imdb: 7.2

kütüphanede tanımadığınız bir tıpçıyla yapılan eylemse yandınız. her an kitabı yavaş çizer misin dikkatim dağılıyor uyarısını yiyebilirsiniz.
Karşılıklı oturuyorsanız, hastasınızdır; doktor şikayetlerinizi dinliyordur. Yan yana oturuyorsanız, öğrencisinizdir; birlikte ders çalışıyorsunuzdur.

Yemek yemek, çay içmek, toplantı yapmak, oyun git çeşitli mekan ve zamana has eylemlerin içinde de olabilirsiniz.

Olamaz mı? olabilir.
bir grubun içersine katılan tek bir tıpçı kolaylıkla katlanılabilir ama toplu halde geldiklerinde mümkün değil. kendi dünyalarında konuşurlarda konuşurlar. hiç birlikte oturdukları vatandaş mevzuyu çözmüş mü diye düşünmezler, açıklama gereği duymazlar.