Torpil büyüklüğü

1 /
Muhafazakâr Akp hökümeti zamanında böyüğü ile küçüğü ile yok edilmiştir.

Torpil haram çünkü. Nass'lara uymaktan başka kendinden hiçbir şey beklenilmeyen bir başkanlık sisteminde yaşıyoruz. Hamdolsun.

Nirdeenn nireyee!
Bir personel yetkilisinden duydum yakın zamanda bu da hoş bir tabir.

Ben bu firmayı internetten gördüm. Avrupa birliği, sanayi bakanlığı ve il ticaret odası ortaklığıyla kurulmuş yarı özel bir firma. Çalışmak istediğim de bir sektörde faaliyet gösteriyor dedim başvurayım. Bunların hiçbir yerde ilanları yok. Ne kamu alımı gibi ne de özel sektör alımı gibi değil yok yani. Birkaç telefon trafiğünden sonra yetkili birisini buldum. Kendimi tanıttım dedim böyle böyle firmanızda alımlar nasıl oluyor, yukarıda bahsettiklerimi söyledim. Dedi ki biz çevreden buluyoruz. Aa dedim iyi ben bir cv gönderebilir miyim, bir açığınız olursa falan diye. Tamam dedi gönderin ben yöneticilere ileteyim, süper dedim kapattık.

Aradan 1 ay geçti ben de yazdım bir gelişme var mı diye yok dedi. Yine aradan 1 ay geçti aradım bu sefer, ya dedim bir gelişme var mı yok dedi yine. Dedim yanlış anlamayın burası yarı özel yarı kamu olduğu için referansa gerek var mı, kpss puanım da var dedim. Ya yok gerek yok dedi. Sonra merak etti kim dedi referansınız? Dedim şu bakanlıkta daire başkanı. (Öyle birisini tanıyorum), kadın birden afallaştı dedi ki o kadar yükseklere çıkmanıza gerek yok , ben geçen sefer alım olmadığı için iletmemiştim ileteyim cv'nizi dedi. Kapattı telefonu 1 dk sonra aradı dedi ki kusura bakmayın maillerim silinmiş cv'nizi tekrar gönderir misiniz?

Bak şerefsize. İlk sefer aradığımda cv'yi ilettim demişti. Bırakın iletmeyi maili bile silmiş. Ama büyük torpil olunca tutuştu. S*ktir git zavallının tekisin işte. Kimseyi de araya sokmadım, çağırırlarsa da gitmicem.
Edit: Böyleleri denk gelirse sallayın şunu bunu tanıyorum diye biraz kendilerine gelsinler.swh