trabzonspor

1 /
Şampiyonluk kutlamalarına 19 Mayıs 1919’u sözde Pontus soykırımı yıldönümü olarak anan Matthaios Tsahouridis isimli Zımbırtıyı davet etmiş şey. Nerede operasyon çocuğu var bir şekilde karşımıza çıkarılıyor.

git
bugün kendisi ve yeri belli olan Beşiktaş ile maç yapmakta olan takım. dayım ve beyni yıkanan kuzenim için trabzonspor bizi yenip daha erkenden şampiyonluğunu ilan ederse sevinebilirim. Karadeniz ile tek bağlantımız dedelerimizin Gürcistan'dan gelmesi. ilkokul döneminde adam bir sevdaya yakalanmış yıllardan beri bu sevdadan caymamış bir şampiyonluğu hakkediyor. birde memleketi yakmasından korkuyorum. bugün yanından geldim baktım bayrağını da eve asmış , 5 sene kalacakmış birde. dedim dayı tamam kalsın ama ülkeye yakmayın. tahminimce şampiyonluktan sonra trabzon da yakılan meşaleler uzaydan gözükecek.

git
aldığı 46 puanla lig tarihinde ilk yarıda en fazla puan toplama rekorunu kıran takım.

tabi bunda ligdeki takım sayısının 20 olmasının da faydası olmuştur ancak yine de en yüksek ortalama puanlardan biridir diye düşünüyorum.

(bkz: O zaman dans)
gervinho'dan sonra defansın bel kemiklerinden edgar'ın da sezonu kapattığı takım. la olum maşallah maşallah diye diye yazdıydım şampiyon olmalarını. niye böyle oldu ki. geçmiş olsun trabzonspor ve türk futbolu.
2021-2022 sezonunda, 37 yıllık şampiyonluk hasretinin acısını çıkartırcasına performans gösteren karadeniz fırtınası. böyle giderse nisan ayında şampiyonluk turu atacaklar gibi. şampiyonluk yolunda kendilerine canı gönülden başarılar diliyorum.
Yaklaşık 500 bin lira civarı birikmişi ile Borsa oynayan bir tanıdığıma bir buçuk ay kadar önce Trabzonspor hissesine bas paranı ve lig sonuna kadar bekle dedim ama beni dinlemedi. Bir ev alacak para, dört beş ev alacak kadar paraya dönecekti ama insan riske girmek istemiyor işte. He baktın ki sonlara doğru Trabzon çekişten düşüyor, üç büyüklerden biri yakalayacak gibi, çek paranı, ne fark eder, yine kazançtasın.