transformers

dünya dışından gelen ve kamyon; pikap, minübüs, otomobil şekline bürünebilen robotlar. insanın aklına su soru geliyor:" bu robotlar nasıl ürüyor?" filmde robotların ses tonu ve görünümünden anlaşıldığı kadarıyla hepsi erkek ama transformers'in ilk bölümünde yağ akıtma sahnesi kafaları iyice karıştırıyor. yoksa bu robotlarda teletabiler gibi ne olduğu bellisiz yaratıklar mi?

transformerslar türkiye'ye gelse n'olurdu acaba sorusu geliyor akla. kesin optimus prime, dev fatih; rodimus damberli kamyon olurdu, cliffjumper leyland minübüs. ufak tıfıl olan bumblebee de modifiye şahin ticari taksi.
devamını gör...
sırf efektleri için defalarca izlediğim film serisi ve orijinali bilim kurgu çizgi seri.


ek : başroldeki oğlanın çağlar üstü oyunculuğuna rağmen..hele o son bölümdeki gizli fasiliteye girme öncesi didişme sahnesi. işkence gibi!
devamını gör...
steven spielberg tarafından beyaz perdeye aktarılan bilim-kurgu türünün klasiklerindendir.

kendilerini kolaylıkla otomobillere, uçaklara, teknolojik cihazlara, hatta insanlara dönüştürebilen duyguları olan robotların olduğu, tam bir görsel şölen.

birçok erkeğin çocukluğundan beri sabırsızlıkla beklediği film olduğu ve bir çok hatun kişinin de hiç ilgilenmediği bir hadise olmasından dolayı vizyona girmesiyle aşk ilişkilerinde çatlaklar meydana getirebilme potansiyeline de sahip filmdir.
devamını gör...
bilim kurgu uyarlamasında son dönem popüler olan uzaylı zırvalıklarını ele alan nazarımda basit bir filmdir. sırf efektleri için izlenirse bilemem. her ne kadar olumlu bir düşünce serdedemesem de buradan optimus a selamlar!
devamını gör...
gerçek olmasını dilediğiniz çocukluk kahramanlarından birisi bir robotsa ? bu harika film serisini izlersiniz o zaman. sonra da 90 lar daki halinizle beraber haykırırsınız : optimus prime ın askerleriyiz !
devamını gör...
işte "transformers: revenge of the fallen"'ın tanıtma filmleri:

hq izlemenizi tavsiye ederim. çok daha etkileyici oluyor.

anlaşılan transformers hayranlarının yine her mekanik aletin canlanıp bir şeylere dönüşmesini umduğu günler kapısında.
devamını gör...
ikinci filmini izleyince şunu bir kez daha anlıyoruz ki savaşlar her zaman için ezan sesinin yükseldiği , minarelerin boy boy gözüktüğü yerlerde olmalıdır. bu yerlerde abd vb. askerler kafalarına göre biryerleri ablukaya alabilmeli sarıp sarmalayabilmelidir. evet ikinci filmindende biz bunu anlıyoruz transformersin
devamını gör...
bu filmde geçen hikaye tamamen hayal ürünü olup gerçekle hiçbir ilişiği yoktur...

bu film trafiğe kapalı alanda çekilmiştir..

küp bir çocuğa bırakılmayacak kadar kutsaldır.

yürü be yavrum kim tutar seni..

seni seçtim pikachu..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.