Tuba kılıç

1 /
İmam hatip mezunu psikolog.

İmam hatip mezunu diye belirtme sebebim kendisi imam hatibi bitirdiğinde kat sayı problemiyle karşılaşıyor ve tabi baş örtüsü sorunu var. Bıkmadan usanmadan mezuniyetinin ardından 5 sene üst üste üniversite sınavına giriyor. Yüksek puanlar almasına rağmen yasaları bekliyor. En sonunda bir hayırseverin bursuyla ingiltere'ye psikoloji okumaya gidiyor.

Youtube videolarında bazen dini referansları ele alması ayrıca hoşuma gitti. Diğer psikologlar gibi uzun ve gereksiz konuşmuyor. Kısa ve öz konuşması çok güzel. Diksiyon zaten uçuyor.

9 yaşında babasını kaybediyor. Kısa süre sonra da borçlardan dolayı evine icra memuru geliyor. Yani zoru da görmüş bir psikolog. Bu bence onu daha da değerli kılıyor.

Biyografisi:

Lisesinden Mezun oldu.

2005-2006 yıllarında Londra LSI yabancı dil kursunda Genel İngilizce eğitimi aldı.

2007–2008 yılları arasında İngiltere’de Newcastle College ‘Foundation Degree’ Akademik İngilizce programını başarıyla bitirerek aynı şehirde bulunan Northumbria University Psychology Foundation Programını da tamamladı. Sonra Northumbria University Psychology (Psikoloji) bölümünde üniversite eğitimine başladı. 2012 yılında ise Northumbria University Psikoloji Lisans Eğitimini İKİNCİ DERECE ONUR DİPLOMASI ile tamamladı. 14.11.2012 tarihinde YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DİPLOMA DENKLİK BELGESİNİ aldı.

2016 yılında bilimsel hazırlık programı ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi sosyoloji bölümünde tezli yüksek lisans programına kabul edildi.

2018 ‘den beri Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tez aşamasında olup, İstanbul’da bulunan yabancı üniversite öğrencilerinin ‘psiko-sosyal ve kültürel’ uyumu üzerine tez çalışmalarını sürdürmektedir.

2018 yaz sezonunda TRT Diyanet’te meslektaşı Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın daimi konuk olduğu Bİ’Nebze isimli psikoloji programını sundu.

2016-2018 yıllarında aynı kanalda sabah kuşağında yayınlanan ‘Yeni Güne Merhaba’

Tv programının sunuculuğunu yaptı.

2014-2016 yıllarında TRT Diyanet’te ‘Ev Hali’ isimli psikoloji programının yapımcılığı ve sunuculuğunu yaptı.