Turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız

1 /
Şimdi turistin görebileceği herkes derken bu kişiler turist ile temas edebilecek meslek grubunda çalışan kişiler mi yoksa turistik bölgede yaşayan vatandaşların tamamı mı anlayamadım? Bilen varsa beni bu konuda aydınlatabilir mi? Tahmini kaç kişi aşılanacak onu hesaplayacağımda... *
sünger bob'un bir bölümünde bay krabs yeni bir şube açıyordu. gasteci buna soruyor size ilham veren şey ne oldu diye. bu da sırıtarak "para!!!11" diyordu. aklıma o geldi niyeyse.
daha fazla para kaybetmemek için yapılmış olan planlamadır. virüsün etkisinin azaldığı yaz, turizm patlaması beklenmektedir. bu pastadan pay alabilmek için diğer ülkelerde olduğu gibi turizm çalışanlarına aşı uygulanacaktır. karşı çıkmamakla beraber öncelikle öğretmenlerin, askerlerin ve polislerin aşılarının tamamlanması taraftarıyım. Ama öyle ağır eleştiri gerektirmediğini düşünüyorum. devletin uyguladığı bir stratejidir. bence doğru değildir ama stratejilerin özelliğidir bu. kişilere karşı değişiklik gösterebilir, stratejinin doğruluğu oyun sonunda belli olur.

satrançta veziri feda etmek oyun sonunda size oyunu kazandıracak bir stratejiyse büyük oyuncusunuz, kazandırmayacaksa aptal oyuncu.
Alman mevkidaşı ile gerçekleştirdiği ottak basın toplantısında dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu’nun kullandığı ifade.

Birçoklarının aksine benim garibime gitmedi. Alman ve avrupalı turistin ülke ekonomisi için önemi ortadayken böyle bir açıklama yapmakta problem görmüyorum. İç politik değil dış politik açıdan değerlendirmek gerek bu açıklamayı.

bakan açıklaması. biz değil, yabancılar duysun diye yapılmış. bence adamlar ileride yapacakları şeyler için ülke insanı daha ne kadar onurunun kırılmasına müsaade eder testi yapıyorlar. belli ki ülkece artık onur, gurur takılmıyoruz, o yüzden rahatlar.
(bkz: ellere var da bize yok mi)
bir devletin en asli görevinin turistleri korumak ve gözetmek olduğu belirten açıklama.

---
tüm vatandaşların 26%'sı aşılanmış.
toplumsal bağışıklık için 60-70% aşılanma gerekiyormuş. (tabipler birliği 80% diyor)
yani önümüzde epey bir yol var gibi.