türk hava yolları

1 /
Depremden sonra bölgedeki uçuşları 100 liraya sabitleyen ardından Pegasus havayolları'nın ücretsiz uçuş haberiyle fiyatları ücretsiz yaptık diyen havayolu şirketimiz. Sana en başta ücretsiz yapmak yakışırdı da neyse. Neyse diye diye neyse ağacına döndük ya, neyse.
Aktarmalı sefer denen bir şey var. Kedi sevmeye benzemez! Gerektiğinde, pasaportunu vizeni hazırlar, viyana'dan aktarmalı olarak muğla'ya gidersin. Kedi mıncırmaya benzemez! bir uçuş ekonomisi var, uçak aktarma noktasına boş mu gitsin, oradan boş mu dönsün? Su mu yakıyor bu? Tamam acayip tatlı bir kedi, ama yakıt bedava mı? Bursa'ya havaalanı yapılmasını sorgulama, uçak aktarıyor diye söylen. Paşo'nun hatrına uzay üssü bile kurulur, o ayrı da... İki aktarmanın da lafı yapılmaz. Ne olur yeni yeni şehirler görsen. Hep bir eleştiri, hep bir hizipçilik. Oysa paşo öyle mi?
git

Hayatımda hiç uçağa binmemiş biri olduğum için belki ben anlamadım. Şimdi bursa'dan antep'e uçmak için önce Trabzon'a, oradan İstanbul'a ve oradan da Antep'e mi geçeceğiz diyor bize? THY mi kafayı yemiş, bursa havalimanı gibi vasat havalimanlarında bu iş böyle mi oluyor, yoksa ben mi bu işten anlamıyorum?