türk milletinin beslediği ordu

1 /
içlerinde çürük elma olma ihtimalinin bile can sıktığı güruhtur
türk milletinin beslediği ordu olarak görevlerini tam yapmaları beklentimizdir
yine türk milletinin 10 milyar küsur maaşla beslediği milletvekilleri için de aynı beklentiyi beslemek hakkımızdır
mektup yazdım hasana, aradığınız hasan haşemayla denizde, rahatsız etmeyiniz
1 milyon civarında olup bu coğrafyanın en büyük ordusudur. yüce türk milletini, dahilî ve harici bedhahlarından her daim korumaya yeminli, laikliğin hakkını sonuna kadar veren komutanlara sahip erdemli bir ordudur.

vakt-i zamanında ordu siyasetle hiç ilglilenmezdi. fevzi paşa, subayların keman, piyano çalmalarını bile askerlikle ilgisi olmadığından yasaklamıştı. çok delikanlı adamdı haşmet. siyasi ve askeri lider ayrımı yoktu o zamanlar çocuk. sonra sonra bu ismetin şirinlik merakı yüzünden siyasi liderliği kaybedince ordunun hüviyeti değişti. ben o zamanlar buralarda değildim. sonradan öğrendim tüm bunları.
besleye besleye milletin öz evlatlarının başına bela olan ordudur. her ne hikmetse nasıl oluyor oluyor gelip kendine ekmek veren eli ısırmaktan çekinmiyor. acaba bize kaç menderes gerekli.
dokunulmaz, dokunulması teklif bile edilemez parlemento, yasama, yürütme, yargı üstü süper güç.
ne işe yarar?
ülkemizde darbe yapmak, andıç hazırlamak, muhtıra, bildiri yayınlamak, tehlike gördüğü kişilerin evini barkına sılah muhhaimmat yerleştirerek kamuoyuna suçlu insan çıkarma gücünede sahip olan, aklıma daha bir sürü farkli şeyler geldiği halde beynimin gayri ihtiyarı parmaklarıma durmam gerektiği uyarısını veren yegane güç.
birde son olarak aklıma (bkz: bülent arınç)'ın "İyi ki bu komutanlarla savaşa girmemişiz." vecizesi gelirde bugün için cuk oturmuş bir ifadedir. elini öptüğüm bülent amcası.