Türkiye bir fırsatı kaçırmıştır

1 /
ya onu bunu geçin türkiyede siyaset futbol takımı tutar gibi tutulur. solcular chp den hiç şaşmaz bunlara ne yaparsanız yapın atatürk demeniz gerekir o sınırdan çıkamazsınız. sağcı kesim ise osmalıyı temsil eder ayasofya fatih kanuni gibi isimlerden yürür. bakın petrol arama gemilerimizin isimlerine ve 3. köprü ismine bunu görürsünüz.

bu akp iktidarının tek şansızlığı namilliyetçi terörle işbirliği yapacak kadar beceriksiz bir muhalefet olması ve halkın akpye mecbur kalmasıydı. muhalefetin başındaki zat yeni zelanda da camide teröre kurban giden müslümanlar için bile islam dünyasının oturup düşünmesi gerekiyor diyecek kadar cahil ve milletin düşüncelerinden bihaber. millet bu zihniyete oy vermemek için istemese de kötünün iyisi diye akpye oy verdi. yoksa akp çok başarılı bir parti olduğu için değil.
Siyasal islamcı iktidarı hiçbir zaman fırsat olarak değerlendirilemeyeceğinden, ortada kaçan bir fırsat da olmadı. 20 değil bin sene tek başlarına iktidar olsalar başladıklarından kötü halde bırakacakları belliydi.
Bunlar için tek fırsat kendilerini ve yandaşlarını zengin etmekti, onu da kaçırmadılar zaten. Neyse bunların da ne mal olduğu net görüldü, sıradaki gelsin.
bas baya kaçırmıştır. son yıllarda yapılan kötü yönetim belki de ileride gelecek sağcı partilerin de önünde zorluklar çıkaracaktır. yeni nesilin ağzı yanmış olacak ve bu yeni nesil belki 10-15 sefer daha oy kullanacak. bazı şeyler daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum. ama kaderin üstünde bir kader var. hayırlısı olsun. bizim de oylarımızı verdiğimiz iktidar güç kaybediyor, hatalar ve bile isteyerek yanlışlar yapıyor. kime oy vereceğini bilmeyen büyük bir topluluk oluştu.
kaçırmamış, kaçırtılmıştır.

sadece gezi parkı ve darbe girişimlerinin maliyeti yüz milyarlarca dolar ediyor. gezi parkı net şekilde start olarak görülebilir. direkt zararların dışında, peşin sıra gelişen tüm olay ve son vuruş darbe ile ülkeye giren dolar sayısı azalmıştır. doları getirenlerin gözünde korku algısı oluşturuldu. aradaki terör ve hendek olaylarının güvene verdiği darbeleri saymıyorum bile.
çoğu insan darbe girişimini siyasal olarak savuşturup kazansak bile, darbe girişimini düzenleyenler de amacına ulaştılar. Ekonomiye vurulan darbe zaten başlı başına adamların kazancı oluyor.
türkiye bağımsızlık mücadelesi vermektedir. fakat bu bazı insanlara hikaye gibi geliyor.
kaçırmamıştır.


-----------------------------------------------------------
intel 15. nesil i5000 4milyon cigaherz, cifors nvidya artix birmilyonseksen, zalman süper manyak kasa, ışıklı mavs, kılavye, samsıng 2500 inç yuvarlak monitör
Büyük halk desteği ile iktidar olmuş ve 20 yıl çalışma imkanı bulmuş, ne istediyse yapma gücüne sahip, muhalefetsiz bir iktidar..

Bu şekilde bir fırsat tarihi bir firsatti ve Türkiye bu şansını kullanamadı..

Bir daha da ne zaman böyle bir fırsatımız olur bilinmez..