Türkiye'de hak aramanın saçma olması

1 /
Anayasa mahkemesi üyesinin yandaş kanala bağlanıp görüş bildirdiği bir ülkede "adalet" sadece bir kadın ismidir.

Saçmalık değil de biraz şey.
müddei (iddia sahibi) iddiasını ispatla mükelleftir. hak-hukuk aramak hiçbir şart ve koşulda saçma değildir, zor ve yorucu olabilir ama kesinlikle saçma değil.
Terör ya da rejim karşıtlığından damga yemekle sonuçlanacak eylem.

Siyasetçisi yalancı,

Esnafı yalancı ve fırsatçı,

Maskesi sahte,

Ürünleri yan sanayi,

Basit bir mevzu için hak arayış 30 bin tl ve 7 yıl.

Bu düzen böyle işliyor. Değiştirmeye kalkanın boynunu koparırlar. Darbeler, muhtıralar, düşünce yasakları düzeni korumak için değil mi?
Kendi deneyimlerimden vardığım sonuç. Eğer avukat falan değilseniz, yardım alacağınız biri yoksa gerçekten her zaman zararlı çıkacağınız bir sonuç ortaya çıkıyor. Hiçbir şey olmasa canınızı sıktığınız ve kafa yorduğunuz yanınıza kar kalıyor.

Benim tecrübelerim şu şekilde:
1-belediye tarafından bir icra gönderildi itiraz ettim. Çünkü çok net haklı olduğum bir konu. İtiraza dava açıldı vs ortalık karıştı. Davanın sonucunu bekliyorum.

2- tüketici hakem heyetine şikayet ettim bir firmayı haklı bulundum. Firma şimdi iptal davası açmış. Bir sürü dilekçe falan yaz uğraş. Yine sonucunu bekleyeceğiz.

Sonuçta avukat değilim, oturup araştırıp kendimce haklı olduğumu ortaya koymaya çalışıyorum ama zor yani.

Yeni baştan başlasa olaylar belediyenin icra takibini kabul eder anında öderdim. Diğer firmayı da şikayet etmezdim.

Her iki olay için de eğer kendimi doğru ifade edemez de haksız bulunursam itiraz ettiğim zararı bana kitleyecekleri gibi üstüne avukat, yargı masrafı vs de yine bana kitlenecek. endişe ediyorum, keşke bu işlere hiç gitmeseydim düşüncesindeyim.