Türkiye’deki il sayısının 100’e çıkarılması

1 /
twitter'da nazilli ve şebinkarahisar'ın tt olmasına neden olmuştur. kadıköy için şaka amaçlı tweet atan bahariyeli kıza şebinkarahisar ve elbistan şoku. o adamlar gayet ciddi kızım, üzerler seni. 1933'te hakkımızı elimizden aldınız diye köpürüyor şbnkrhsr'lı herif hahaha.
İlçeleri il yapmak, eskide kalmış bir seçim yatırımı diye biliyorduk. İnsanların hafızası yaşlandıkça geçmişe sarar ya akp de böyle olmaya başladı galiba. Ya da bir partilinin kendi kafasından icraat uydurması olabilir.

Her şeyi yaparlar abi. Allah bu milleti seçim kazanmak uğruna ülkeyi oyun hamuru gibi görenlerden korusun.

Zamanında bir ilin, yeterli oy gelmedi diye ilçeye çevrildiğini görmüş bu millet.

Geri kalmış ülkelerde böyle seçim yatırımları olur.
Bitlis’in Ahlat ilçesinde konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz Türkiye’de il sayısının 100’e çıkarılacağını açıkladı. Vedat Demiröz, Ahlat'taki konuşmasında MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önerisiyle Türkiye’de il sayısının artırılacağını Ahlat’ın da bu illerden biri olacağını bildirdi.

TÜRKİYE'NİN İL SAYISI 100'E ÇIKACAK
AKP'li Demiröz burada yaptığı açıklamada müjde diyerek şunları söyledi:

"İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı'mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim"