twitter

1 /
Ana sayfadaki paylaşımların sıralamasını değiştiren ve bu özellikle kullanıcıların çoğunluğunun canını sıkan gereksiz bir değişiklik yapmışlardı. Paylaşımları zaman akışı içerisinde kronolojik olarak görmeyi neredeyse imkansızlaştıran bu özelliği kaldıracaklarmış.
Yılan hikayesine dönen bir süreç sonunda, tapusu elon musk'a geçmiş.

Yönetim kurulu, Elon Musk'ın 44 milyar dolara Twitter'ı devralma teklifini oybirliğiyle onayladı

Tesala ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk’ın geçtiğimiz aylarda Twitter’a sahip olma girişimleri devam ederken, yönetim kurulundan da onay geldi. Sosyal medya devinin yönetim kurulu, birleşme sözleşmesinin tavsiye edilebilir olduğuna ve birleşme sözleşmesinin öngördüğü diğer işlemlerin adil ve Twitter ile hissedarlarının çıkarlarına uygun olduğuna karar verdi.

git
yanıt şeklinde olan twitlere fav'ın yanına "olumsuz oy" seçeneği de ekleyen sosyal platform şeyi.

olumsuz oylar ne başkalarına ne de oy verdiğiniz kişiye görünüyor.
peki nedir bu olumsuz oyların amacı?
twitter, konu ile alakasız, sohbete katkısı olmayan yanıtlara olumsuz oy vermenizi istiyor.
böylece bu twit'ler üst sıralarda görünmeyecek.

bu arada geçenlerde bi twitim 1500 beğeni aldı. yavaş yavaş fenomen olmaya başlıyorum. şimdi sıra 34 kişi olan takipçi sayımı artırmak.. *
takip ettiklerimin takip ettiklerinin takip ettikleri sayesinde genel olarak gündemi yakalayıp mizahıyla kafa dağıtabildiğim platform.

bir ara nasıl kafayı bozduysam kendisiyle, her espriye bu yapıldı, buna bir ay önce gülmüştüm, evet evet onu da görmüştüm diyebilecek kadar hakimdim kendisine, ancak artık derman kalmamıştır.....