Ukrayna Rusya savaşı

1 /
--- alıntı ---

kırım'da rus birlikleri ukrayna askeri üssü'nü kuşattı

ukrayna'nın kırım'da bulunan askeri üssünün yüzlerce rus askeri ve zırhlı araçlar tarafından kuşatıldığı bildirildi.

yetkililerden yapılan açıklamaya göre konvoyda her biri 30 asker içeren en az 13 araç ve makineli tüfek bağlantılı 4 zırhlı aracın bulunduğu ifade edildi. rus plakalı olduğu belirtilen zırhlı araçların askeri üsse giriş ve çıkışları kapattığı belirtildi. ukrayna askerlerinin ise hazırlıklar yaparak silahlarını ve tanklarını giriş kapısına yönlendirdiği kaydedildi.

--- alıntı ---
--- alıntı ---

ukrayna: "rusya'nın müdahalesi savaş ilanı"

ukrayna başbakanı yatsenyuk, rus askerinin kırım'daki ukrayna askeri üssünü kuşatmasının savaş ilanı olduğunu ve felaketin eşiğinde olduklarını belirtti.

ukrayna başbakanı arseniy yatsenyuk rus askeri birliklerinin kırım'a girerek ukrayna askeri üssünü kuşatmasının savaş ilanı olduğunu ifade etti. ukrayna ordusunun savaş için hazır olduğunu ifade eden yatsenyuk, askeri güçlerinin rusya'nın tüm provokatör eylemlerine karşın direneceğini belirtti. felaketin eşiğinde olduklarını da kaydeden yatsenyuk rusya'nın müdahalesinin savaş ilanı olduğunu ifade etti.

--- alıntı ---
polonyanın natodan 4. maddeyi işletmesini istemesi ile birlikte farklı bir boyut kazanan savaştır. bizi de bu işin içine sokarlarsa natodan çıkma pahasına karşı çıkmamız gerekiyor. suriye de bizi yalnız bırakanların yanında yer almamamız gerekiyor.

son günlerde çıkan bir haber sanırım dikkatlerden kaçtı. abd incirlikte ki atom bombalarını yeni modelleri ile değiştiriyor. inşallah ülkemizi böyle bir savaşta hedef haline getirmezler.
rusların deplasmanda kazanacağı savaş. cennet vatan Ukrayna abd ve ab'ye güvenip kırımı ve donbass'ı alacaz olm dese de net yenilgi ve işgale uğrayacaktır.