Ukrayna Rusya savaşı

1 /
m 142 himars çnra sistemlerinin, abd tarafından ukrayna'ya teslim edildiği ve kullanılmaya başlandığı söyleniyor. doğruysa, ukrayna çok ciddi bir savaş makinesine kavuşmuş oldu. himars menzil olarak, rus çnra'larından daha etkili olduğu gibi, grad ve uragan gibi rus çnra'larının sahip olamadığı bir hassasiyetle hedefi vurabiliyor. bu şartlar altında, cephedeki rus çnra ve topçularının artık daha büyük bir risk altında olduğu söylenebilir.

git
ukrayna ordusu severodonetsk kentinden çekiliyor. küçük bir şehir ve tamamen yerle bir olmuş durumda. ancak stratejik olarak çok önemli. böylece luhansk, bir şehir hariç tamamen rusların eline geçmiş olacak. şöyle diyelim, Zelenskiy, “Ukrayna'nın kaderi Severodonetsk'te belli olacak” demişti. önemi böyle.

Rusya-Ukrayna savaşının en şiddetli olduğu yerlerin başında gelen Severodonetsk kentinde Ukrayna ordusunun geri çekilmek zorunda kalabileceği belirtildi. Luhansk Valisi Sergey Gayday, “Ukrayna güçleri geri çekilmek zorunda kalacak. Yerle bir olan bölgeleri sadece orada kalabilmek için korumaya çalışmak anlam ifade etmiyor” dedi.

Televizyonda açıklamalarda bulunan Gayday, Ukrayna güçlerinin ne zaman çekileceği konusunda detay vermedi.


git
ukrayna güçlerinin rus toprakları içinde cephanelik, askeri lojistik üsleri ve karargahlara yaptıkları stratejik saldırılar, rafineri ve petrol kuyularına da sıçramış.

Ukrayna Rus petrol rafinerilerine, boru hatlarına ve sondaj kulelerine saldırılar düzenliyor. Kırım tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna’nın hedef aldığı sondaj alanlarındaki işçilerin tahliye edildiği duyuruldu. Saldırı sonrası arama kurtarma operasyonu başlatılırken kayıp işçilerin olduğu belirtildi.

git
ingiliz kurmay aklının böyle "tak" diye yerine oturan ve gidişatı ukrayna lehine değiştiren dokunuşlarının bariz şekilde belli olduğu savaştır.
god bless queen.
İngiltere genel kurmay başkanı Patrick Sanders, Rusya'ya karşı büyük ölçekli, topyekun bir savaş için orduya hazır olma emrini vermiş. 3. Dünya savaşını yaşayacak nesil biziz demiş.
başlayanlar bitmiyor yahut bitirilmiyor.

bu durumdan abd ve rusya memnun. gerisinin pek bir önemi yok! ölenler öldü zaten, ölecek olanlar da sırada, kalan sağlar da bizim değil artık.