ümit özdağ

1 /
ırkçı bir adam. prensip olarak ırkçılara prim vermem. ancak sığınmacılar konusunda söylediği çoğu şeyin yapılması gerekiyor ve ana akım muhalefetten çok daha etkin bir şekilde gündeme etki edebiliyor. bu nedenle varlığı bence türkiye için artı değerdir.
" 10 milyon sığınmacı kalsın demek, 100 milyar dolar harcadık, 100 daha harcarız demek. Bizden 3 kat daha hızlı artan nüfusun sağlık, eğitim harcamalarını üstlenir, iş buluruz demek. 10 senedir sığınmacılara çalışıyoruz.Sığınmacılar gitmeden ekonomik kriz bitmez. " diyor.
Yarın Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gideceğini söyleyen Özdağ, "Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz"

Çarşı karışır.
Çok sert bir iddiası var :

vatandaşlık alanların Türk halkından gizlendiğini söyleyerek isimlerinin Resmi Gazete'de yayımlanması uygulamasının sona erdirilmesini sert şekilde eleştirdi. En az belgeyle günde 200 kişiye vatandaşlık işleminin yapıldığını iddia eden Özdağ, "Bu insanlar yarın seçimlerde bu ülkenin kaderini değiştirecek şekilde oy kullanacaklar" dedi.