umut kaya

"mor yajma(yazma demek istiyor)", "citcim (gittim demek istiyor)", "cjel artık yet(z)errr (gel artık yeter demek istiyor)" şeklinde telaffuzlarla ben de türkan şoray'ı seslendiren ablanın oğlu olduğu kanısını uyandırmış genç rockçı...
devamını gör...
detone grubunub solisti. önceleri üniversitelerde verdiği konserlerle belli bir kesim tarafından tanınıp dinleniyorken 2008 de ilk solo albümünü çıkarmıştır. çıkış parçası mevsimler geçerken parçası ile listelerde 1 numaraya oturmuş beğeni kazanmıştır. daha sonra çakıl taşları dizisinde de kullanılan mor yazma parçasına klip çekmiştir. albümdeki bütün parçalar kaliteli ve dinlenesidir.
devamını gör...
umut kaya'nın ilk albümünün adıdır aynı zamanda. kendi adını taşıyan ilk albümüdür umut kaya'nın. albümde dinlenmeyecek şarkı yok desek yeridir. özellikle ilk ve son parçalar kanaatimce muhteşemdir.
mevsimler geçerken
senin gibi olsun (rakı)
mor yazma
ver o güzel gözlerinden birini
bana kelime yapma
artık
ben seni sevemedim
bilmem
senin
yanıma yataydı

bir de umut kaya gül güzeli'ni çok güzel coverlamıştır. durduk yere canınız sıkılsın, gözlerinize yaş biriksin, depresyonluk olayım diyorsanız dinleyin.
(bkz: orijinalinden güzel olan coverlar)
devamını gör...
--- alıntı ---
Umut Kaya, müzik hayatına lise orkestrasında davul çalarak başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümünde öğrenim gördü. İzmir’de Türkçe canlı müzik geleneğini başlatan Detone isimli grubuyla kısa zamanda hem cover parçalarla, hem de kendi parçalarıyla ün kazandı. Bornova marşı olarak ta bilinen parçalarıyla grubu Detone ile birlikte bir çok üniversite şenliklerinde, festivallerde ve barlarda performans sergiledi. Detone ile birlikte 2007’de gerçekleşen 12. Roxy Muzik Günleri’nde özel ödüle layık görüldü. Umut Kaya’nin aynı zamanda Benim Annem Bir Melek dizisinin jenerik müziğinde imzasi bulunmakta.
Umut Kaya 2008 yılının aralık ayında yayınladığı ilk solo albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıktı. Albümde yer alan 10 parçanın söz ve müzikleri kendisine ait olan Umut Kaya (Mevsimler Geçerken;Yanıma Yataydı söz: Umut Kaya-Barış Karaduman) Albümünün ilk video klibini İlkay Nişancı yönetmenliğinde mevsimler geçerken isimli parçasına çekti. Bu video klibi ile müzik kanallarında haftalarca bir numara kaldı. Albümün 2. Video calışmasını 2009 yılının nisan ayında Mor Yazma isimli şarkıya çeken Umut Kaya, Office Project
tarafından animasyon olarak hazırlanan Mor Yazma videosu ile müzik kanallarında bir numaraya kadar yükseldi. Umut kaya ilk albümünün konserlerine devam etmektedir.
--- alıntı ---

mevsimler geçerken şarkısıyla meşhur olan şarkıcı.
devamını gör...
--- alıntı ---
Umut Kaya, müzik hayatına lise orkestrasında davul çalarak başŸladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümünde öğŸrenim gördü. izmir’de Türkçe canlı müzik geleneğŸini başŸlatan Detone isimli grubuyla kısa zamanda hem cover parçalarla, hem de kendi parçalarıyla ün kazandı. Bornova marşŸı olarak ta bilinen parçalarıyla grubu Detone ile birlikte bir çok üniversite şŸenliklerinde, festivallerde ve barlarda performans sergiledi. Detone ile birlikte 2007’de gerçekleşŸen 12. Roxy Muzik Günleri’nde özel ödüle layık görüldü. Umut Kaya’nin aynı zamanda Benim Annem Bir Melek dizisinin jenerik müziğŸinde imzasi bulunmakta.
Umut Kaya 2008 yılının aralık ayında yayınladığŸı ilk solo albümüyle dinleyicilerinin karşŸısına çıktı. Albümde yer alan 10 parçanın söz ve müzikleri kendisine ait olan Umut Kaya (Mevsimler Geçerken;Yanıma Yataydı söz: Umut Kaya-BarışŸ Karaduman) Albümünün ilk video klibini ilkay NişŸancı yönetmenliğŸinde mevsimler geçerken isimli parçasına çekti. Bu video klibi ile müzik kanallarında haftalarca bir numara kaldı. Albümün 2. Video calışŸmasını 2009 yılının nisan ayında Mor Yazma isimli şŸarkıya çeken Umut Kaya, Office Project
tarafından animasyon olarak hazırlanan Mor Yazma videosu ile müzik kanallarında bir numaraya kadar yükseldi. Umut kaya ilk albümünün konserlerine devam etmektedir.
--- alıntı ---

mevsimler geçerken şŸarkısıyla meşŸhur olan şŸarkıcı.
devamını gör...
ya bu adam çıktı. iyi güzelde müzik yapıyodu. konserinede gittim. davulcusu aytaç çelenderle biraz muhabbetimde vardı. sonra sonra bişiler bişiler. nerde len bu adam. nereye gitti şimdi. mevsimler geçti be reis.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.